Sosyal Medya:

Albert Schweitzer Turnuvası

30. Albert Schweitzer Turnuvası İptal Oldu

11 – 18 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 30. Albert Schweitzer Turnuvası yaşanan coronavirüs salgını nedeniyle iptal oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs salgını sonrasında akıbeti merakla beklenen Albert Schweitzer Turnuvası bu yıl gerçekleştirilmeyecek. Her iki yılda bir organize edilen U18 yaş grubunun en önemli turnuvalarından olan organizasyon, bu yıl 11 – 18 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyordu. Almanya’nın Mannheim ve Viernheim şehirlerinde gerçekleştirilmesi planlanan turnuvada U18 Genç Erkek Milli Takımımız da yer alacaktı.

Almanya Basketbol Federasyonu Başkanı Ingo Weiss yaptığı açıklamada “İki federal eyalet ve şehir tarafından alınan kararları tam olarak anladık. Vatandaşların sağlığı ve korunmasından başka bir şey şu anda önemli konu değildir. Mevcut durumda bir iyileşme şu anda öngörülemediğinden, maalesef başka bir karar mümkün değildi.” ifadelerini kullandı. Albert Schweitzer Turnuvası’nda uluslararası koç kliniği, mini festival, FIBA Hakem Eğitim Kampı ve Burkhard-Wildermuth-Camp gibi yan etkinlikler de iptal edildi.

Almanya Basketbol Federasyonu Gençlik ve Okul Başkan Yardımcısı Stefan Raid ise “Halen 30. Albert Schweitzer turnuvasının düzenlenip düzenlenemeyeceğini veya 2022’de normal ritmine dönüp dönmeyeceğimizi bilmiyoruz.  Bunu katılan herkesle tartışacağız ve daha sonraki bir tarihte açıklayacağız.” dedi.

Facebook Haber Grubumuza Katılın!

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Son Haberler

Diğer Haberler > Albert Schweitzer Turnuvası