Connect with us

Off Sezon Antrenmanları

“Off Sezon Dönemi” birçok sporcu için fiziksel zayıflıklarını ortadan kaldırmak ve yeni hedeflere ulaşmak için bir fırsat zamanı!

16 yaş ve üstündeki profesyonel sporculara yönelik programda Aysel Damar, Arda Coşkun, Merve Balcı, Can Nazlı, Esra Işıkdemir, Alkım Kabaca, Turan Cankaya, Beren Çetiner ve Kemal Yenice’den oluşan ekip yapılan testler ve analiz sonucunda hedefe yönelik, program dahilinde çalışarak, eksiklerini gidermek, sporculara yeni tecrübeler kazandırmak adına bir araya gelecek.

Ekibin saha antrenmanlarında Aysel Damar, Can Nazlı ve Turan Cankaya görev yapacak. Bireysel ve grup antrenmanları şeklinde düzenlenen programda, sporcuların sahadaki pozisyonlarına göre belirlenen antrenman programları ile çalışılacak.

Sporcular bu programla teknik anlamda kendilerini eksik hissetikleri, geliştirmek istedikleri yönleri toparlama imkanı bulacak.

Programın düzenleneceği tesisteki basketbol sahası içerisinde yer alan fitness bölümünde sporcular Merve Balcı ve Kemal Yenice ile çalışacak.

Yapılan testlerle beraber sporcuların kuvvet, kondisyon, esneklik, çabukluk, reaksiyon ve daha bir çok özelliği doğru teknik, doğru tekrar ve doğru sistemle daha iyi bir seviyeye getirilmeye çalışılacak. Programda sakatlık sonrası sahaya dönüş antrenmanları da olacak.

Antrenmanlara başlamadan önce sporcuların vücut ölçümleri profesyonel bir ekip tarafından alınacak. Esra Işıkdemir’in denetiminde sporcuların fazla ya da eksik kiloları tespit edilerek doğru beslenme tekniği oluşturularak bunun sezon içerisinde de devam ettirilebilir hale getirilmesi sağlanacak.

Programda fiziksel ve teknik çalışmaların yanında mental çalışmalar da olacak. Beren Çetiner, Arda Coşkun ve Alkım Kabaca’dan oluşan ekip mental anlamda sporculara destek olacaklar.

Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenecek Off Sezon Antrenmanları ile ilgili olarak aşağıdaki instagram bağlantısına tıklayıp, programın başındaki isimlerden Aysel Damar ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Haber