Uni Altyapı Ligi’nde Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Özel ligler arasında kalitesini her geçen gün arttırmayı başaran UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2017 – 2018 sezonu açılış toplantısı 6 Ekim 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi. 

Hazırlıklarını son aşamaya getiren UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2017-2018 sezonunun başlamasına kısa bir süre kaldı. Yeni sezon öncesinde organizasyon yöneticileri ile kulüplerin yetkilileri bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Unibasket Spor Kulübü Kurucusu ve UAL – Uni Altyapı Ligi Direktörü Derya Erçevik kulüp temsilcilerine ligde gerçekleşecek değişiklikler ve yapılacak yeniliklerle ilgili bilgilendirmeler yaptı.

“HEPİMİZİN LİGİ”

Konuşmasına organizasyon olarak tüm kulüplerin görüşlerine ve önerilerine açık olduklarını belirterek başlayan Erçevik yaptığı “Hepimizin Ligi” vurgusuyla katılımcıların yapacakları katkılara her zaman önem verdiklerini belirtti. Derya Erçevik ayrıca Uni Altyapı Ligi’ni uygulamaya niçin ihtiyaç duyduklarını ve bu ligin, katılımcı kulüplerce de kabul edilen çok olumlu tarafları ve diğer uygulamalardan farkını detaylı olarak dile getirdi. Kulüplere yaş kategorileri ve düzeyleri ilgili detaylı bilgilendirmelerin yer aldığı dosyalar dağıtılırken, organizasyon ekibi ayrıca geçmiş yılların bir değerlendirmesini yaptı.

KARŞILAŞMALAR İKİ SALONDA OYNANACAK

Geçtiğimiz iki sezonda UAL-Uni Altyapı Ligi karşılaşmaları sadece TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanırken bu sezon karşılaşmalar iki salonda oynanacak. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’na konum olarak çok yakın mesafede olan Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu bu sezon UAL-Uni Altyapı Ligi karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak. Böylelikle fikstürde yaşanacak aksamaların büyük ölçüde önüne geçilecek. Ayrıca kulüpler sezon öncesinde birbirlerini tanıma adına hazırlık maçları yapma imkanı da bulacak.

YENİLENEN WEB SİTESİ

Yaz döneminde birçok önemli adım atan UAL Yönetimi, web sitesi konusunda da bir işbirliği anlaşması gerçekleştirdi. unialtyapiligi.com’un yenilenmesi ve güncel şekilde ilerlemesi için Mabi İletişim ile anlaşan organizasyon ekibi kulüplere daha kaliteli bir hizmet sunmayı planlıyor. Yenilenen web sitesi hem içerik zenginliği, hem de kullanışlı olmasıyla veli, sporcu ve kulüplerin istedikleri an gerekli bilgileri ulaşması açısından önemli bir araç haline gelecek. Ayrıca ligin bir mobil uygulamasının da hayata geçirileceği de katılımcılara aktarıldı.

İSTATİSTİK UYGULAMASI İÇİN KARAR KULÜPLERDE

Toplantının en dikkat çeken konularından biri olan istatistik uygulamasıyla ilgili olarak NBN23 firması Pazarlama Bölümünden Emir Yunt bir sunum gerçekleştirdi. Real Madrid, Valencia gibi dünyaca ünlü birçok basketbol kulübü ile çalışmalar yapan NBN23’ün çok yönlü istatistik uygulaması sayesinde karşılaşmaların tüm istatistikleri, şut performansları ve daha fazlası anında web sitesinde yer alabiliyor. Emir Yunt’un yaptığı detaylı sunumun ardından bu projenin uygulamaya konulabilmesi için kararlarını bildirmeleri adına kulüplere düşünmeleri için süre tanındı.

Toplantının kapanışında UAL-Uni Altyapı Ligi ekibi tüm katılımcılara teşekkürlerini iletirken, herkes için başarılı bir sezon olması temennisinde bulunuldu.

Kaynak: unialtyapiligi.com

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...