Sosyal Medya:

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (14.04.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 24. hafta heyecanı 14 Nisan 2019 Pazar günü oynanan maçlarla devam etti.

Günün açılışında U10 Kategorisi Beyaz Grup maçında FESA ile Girişim Akademi karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. İki takımın oyuncuları gösterdikleri başarılı performansla ilerleyen yıllar için olumlu sinyaller verdi.

İkinci maçta U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Girişim Akademi ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede her iki takımın sporcuları performansları ile büyük alkış topladı. Maç boyunca oyunları ile dikkat çeken sporcular aynı zamanda dostça görüntüler ortaya koydu.

MVP ATAŞEHİR U12’DE GALİP GELDİ

U12 Minikler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde MVP Ataşehir ile Güneş Gelişim karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 47-43 kazanan MVP Ataşehir gruptaki yedinci galibiyetine ulaştı. Güneş Gelişim ise altıncı kez mağlup oldu.

Maça savunmada etkili giren MVP Ataşehir ilk çeyreği 14-11 üstün tamamlayan taraf oldu. İkinci çeyrekte hücum ritmini yukarı çekmekte zorlanan Güneş Gelişim soyunma odasına 24-20 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte hücum yüzdeleri düşerken farkın kapanmasına izin vermeyen MVP Ataşehir, büyük çekişmeye sahne olan son bölümde kontrolü elden bırakmadı ve parkeden 47-43 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MVP ATAŞEHİR U13’TE FARKLI KAZANDI

U13 Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde MVP Ataşehir ile Güneş Gelişim karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 42-24 kazanan MVP Ataşehir yedinci maçında da namağlup unvanını sürdürdü. Güneş Gelişim ise henüz galibiyet alamadı.

Maça savunmada yüksek konsantrasyonla başlayan ve kolay basketlere izin vermeyen MVP Ataşehir ilk çeyreği 8-3 üstün tamamladı. Yakın geçen ikinci çeyrekte farkı azaltamayan Güneş Gelişim soyunma odasına 14-10 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte savunmada sertliği iyice arttıran ve hücumdaki ivmesiyle farkı açan MVP Ataşehir, rölantide geçen dördüncü periyot sonrasında parkeden 42-24 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FB KOLEJİ, CSKA MALTEPE’Yİ MAĞLUP ETTİ

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde CSKA Maltepe ile Fenerbahçe Koleji karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 44-25 kazanan Fenerbahçe Koleji gruptaki dördüncü galibiyetini aldı. CSKA Maltepe ise altıncı kez yenildi.

Maça iyi başlayan Fenerbahçe Koleji savunmada kolay sayılara geçit vermedi ve ilk çeyreği 12-5 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte skor üretmekte zorlanmayan devam eden CSKA Maltepe soyunma odasına 22-11 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte etkili savunma performansını sürdüren Fenerbahçe Koleji, rölantide geçen son bölümde hata yapmadı ve sahadan 44-25 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Görüşlerinizi Paylaşın

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler