Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (09.01.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 11. hafta heyecanı 9 Ocak Çarşamba günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U16 Yıldızlar Kategorisi mücadelesinde TED Rönesans Koleji ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maçı 67-43 kazanan TED Rönesans Koleji gruptaki galibiyet sayısını 3’e yükseltti. 2014 Maltepe ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Maça sert savunmayla başlayan TED Rönesans Koleji ilk çeyreği 17-8 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte farkı azaltamayan 2014 Maltepe soyunma odasına 31-25 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte oyunun kontrolünü iyice eline alan TED Rönesans Koleji farkı açtı ve parkeden 67-43 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TED TURUNCU RAHAT KAZANDI

Günün ikinci maçında U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde TED Rönesans Koleji ile Unibasket TED Turuncu karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 65-34 kazanan Unibasket TED Turuncu gruptaki ikinci galibiyetini aldı. TED Rönesans Koleji ise ikinci mağlubiyetini aldı.

Yakın geçen ilk çeyrekte daha iyi savunma yapan Unibasket Turuncu ikinci bölüme 14-10 önde girdi. İkinci çeyrekte oyunun iki yönünde de vites arttıran Unibasket farkı iyice açtı ve soyunma odasına 36-14 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte yüzdeli hücum performansını sürdüren Unibasket TED Turuncu son bölümde de hata yapmadı ve parkeden 65-34 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ARMADA DÖRDÜNCÜ GALİBİYETİNİ ALDI

Kapanış maçında U14 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Armada ile UBA, TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Parkeden 59-41 galip ayrılan taraf Armada oldu. Bu sonuçla Armada gruptaki dördüncü galibiyetine uzandı. UBA ise haftayı mağlubiyetle geçti.

Maça iyi başlayan Armada ilk çeyreği 12-5 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte kontrolü elden bırakmayan Armada skoru korudu ve soyunma odasına 23-14 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte toparlanan UBA son bölüm öncesinde farkı azaltmayı başardı. Dördüncü çeyrekte topu iyi paylaşan Armada akıcı hücum etti ve parkeden 59-41 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ