Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (05.12.2018)

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu altıncı hafta heyecanı 5 Aralık Çarşamba günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U14 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu müsabakasında TED Rönesans Koleji ile Paşabahçe karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 70-63 kazanan Paşabahçe gruptaki ikinci galibiyetini aldı. TED Rönesans Koleji ise ikinci maçından da galibiyet çıkaramadı.

Yakın geçen ilk çeyreği 20-16 üstün tamamlayan taraf TED Rönesans Koleji oldu. Yine takımların birbirine üstünlük sağlamakta zorlandığı ikinci çeyreğin ardından Paşabahçe soyunma odasına 32-29 geride gitti.

Büyük çekişmeye sahne olan üçüncü çeyrekte yüzdeli performansını genele yayan Paşabahçe son bölüme giderken skoru eşitledi. Dördüncü çeyrekte kazandığı ivmeyi iyi değerlendiren Paşabahçe hücumda etkili olmaya devam etti ve parkeden 70-63 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİK İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET BEYAZ GERİDEN GELEREK KAZANDI

Günün ikinci maçında U16 Yıldızlar Kategorisi müsabakasında Unibasket Beyaz ile Maltepe Yıldız karşı karşıya geldi. 

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini geriden gelerek 47-44 mağlup eden Unibasket Beyaz gruptaki üçüncü maçını da kazandı. Maltepe Yıldız ise üçüncü mağlubiyetine engel olamadı.

Maça etkili savunma ile başlayan Maltepe Yıldız ilk çeyreği 20-8 önde tamamladı. Nispeten kısır geçen ikinci çeyrekte kontrolü elden bırakmayan ekip soyunma odasına da 29-14 avantajlı gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğin başıyla beraber toparlanan Unibasket Beyaz savunma dozajını arttırdı ve son bölüme giderken farkı 10’a çekti. Dördüncü çeyrekte sahada kusursuza yakın bir Unibasket Beyaz vardı. Rakibin top kayıplarını iyi değerlendiren Unibasket boyalı alanda ve hızlı hücum sayılarında üstünlüğü ele aldı. Etkili top trafiği ile organize sayılar bulan Unibasket Beyaz zorlu maçta parkeden 47-44 galip ayrılan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİK İÇİN TIKLAYINIZ

EKARE GALİBİYETLE TANIŞTI

Günün kapanış maçında U16 Yıldızlar Kategorisi müsabakasında Ekare Basketbol ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 61-34 kazanan Ekare Basketbol üçüncü maçında galibiyele tanıştı. 2014 Maltepe ise üçüncü maçında da sahadan mağlup ayrıldı.

Yakın geçen ilk çeyrekte savunmalar ön plana çıktı ve ikinci bölüme 7-4 üstün giden taraf Ekare Basketbol oldu. Yine dengeli seyreden ikinci çeyrekte hücum ritmini kaybetmeyen Ekare devreye 22-16 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte etkili hücum performansıyla farkı biraz daha açan Ekare rakibin direncini kırdı. Son bölümde savunma sertliğini iyice arttıran Ekare Basketbol parkeden 61-34 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİK İÇİN TIKLAYINIZ