Uni Altyapı Ligi 7. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 7. hafta heyecanı 8 Aralık Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı. 

Günün açılışında U11 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında Haydarpaşa Lisesi ile Mehmet Erdem Marmara Akademi karşılaştı. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede iki takımın sporcuları izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Salona gelen seyirciler basketbol adına umutlu olarak salondan ayrılırken, sporcuları alkışlarıyla motive ettiler.

Uni Altyapı Ligi U10 Kategorisi Kırmızı Grup müsabakasında Unibasket Taşdelen ile TED Rönesans Koleji karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede her iki takımın sporcuları oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Ligin en küçük yaş grubunu oluşturan sporcuların gösterdiği performans tribünlerden büyük alkış topladı. Skorun geri planda olduğu maçta her iki takım oyuncuları dostça bir oyun ortaya koydu.

TED RÖNESANS KOLEJİ (U12) İLK GALİBİYETİNİ ALDI

Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grup müsabakasında MVP Ataşehir ile TED Rönesans Koleji karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 54-40’lık skorla geçen TED Rönesans Koleji ilk galibiyetini aldı. MVP Ataşehir ise ilk yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Karşılıklı sayılarla başlayan müsabakada ilk çeyreği MVP Ataşehir 12-10 önde tamamladı. İkinci çeyrekte hücumda daha etkili oynayan TED Rönesans Koleji devreye 27-22 üstünlükle girdi. Üçüncü çeyrekte oyundaki etkinliğini sürdüren ve farkı çift haneli sayılara çeken TED Rönesans Koleji mücadeleyi 54-50 kazanarak ikinci maçında ilk galibiyetini aldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TAŞDELEN (U13) İKİNCİ MAÇINI DA KAZANDI

UAL – Uni Altyapı Ligi U3 Kategorisi Kırmızı (B) Grup müsabakasında Unibasket Taşdelen ile CSKA MAltepe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 60-26’lık skorla kazanan Unibasket Taşdelen gruptaki 2. maçını da kazandı. CSKA Maltepe ise ikinci maçından da yenilgiyle ayrıldı.

Mücadeleye oldukça iyi başlayan Unibasket Taşdelen ilk çeyreği 21-3 önde geçerken, devreye ise 36-6’lık skorla önde girdi. Üçüncü çeyrekte oyunda denge göze çarpsa da son bölümde yeniden kontrolü eline alan Unibasket Taşdelen mücadeleyi 60-26 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

CAAN SPORTS (U12) İLK GALİBİYETİNİ ALDI

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Fenerbahçe Koleji ile Caan Sports karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini  64-32’lik skorla mağlup eden Caan Sports gruptaki ilk galibiyetini aldı. Fenerbahçe Koleji ise ikinci yenilgisini alarak salondan ayrıldı.

Mücadeleye üst üste sayılarla başlayan Caan Sports ilk çeyreği 17-8 önde geçerken devreye ise 35-19’luk skorla üstün girmeyi başardı. İkinci yarıda savunmadaki başarısını sürdüren ve rakibine kolay sayı şansı tanımayan Caan Sports farkı açarak mücadeleyi 64-32 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

2014 MALTEPE (U12) 3’DE 3 YAPTI

Günün son maçında Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında 2014 Maltepe GSK ile Maltepe Yıldız karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 45-24 kazanan 2014 Maltepe gruptaki 3. maçını da kazandı. Maltepe Yıldız ise henüz galibiyet elde edemedi.

Mücadeleye oyunun her iki tarafında da iyi başlayan 2014 Maltepe ilk çeyreği 16-4 önde geçerken, devreye ise 30-10’luk skorla önde girdi. Üçüncü çeyrek sonunda skorda 40-15 ile önde olan 2014 Maltepe GSK mücadeleyi 45-24’lük skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: unialtyapiligi.com