U18 Erkeklerde A Seviye Türkiye Şampiyonası Takımları Belli Oldu

U18 Genç Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri geride kalırken, Türkiye Şampiyonası’nda oynama hakkı kazanan takımlar belli oldu.

U18 Erkekler A Seviye 7. ve 8. Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali heyecanı Balıkesir’de yaşanırken, U18 Erkekler A Seviye 1-6 Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali ise Denizli’de gerçekleşti.

Balıkesir ve Denizli’de tek devreli lig usulü oynanan maçlar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alan toplam 16 takım A Seviye Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. U18 Genç Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası 2-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek.

İşte U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası’nda oynama hakkı elde eden takımlar;

U18 A SEVİYE 7. VE 8. BÖLGELER YARI FİNALLERİ

A GRUBU: Gazi Basketbol (1), Akademi İstanbul (2)
B GRUBU: Pınar Karşıyaka (1), Çağdaş Batı İhtisas (2)
C GRUBU: Teşvikiye Akademi (1), Banvit Basketbol (2)
D GRUBU: Ege Elit Spor Kulübü (1), Teşvikiye(2)

U18 A SEVİYE 1. – 6. BÖLGELER YARI FİNALLERİ

A GRUBU: Eskişehir Gelişim (1), Diyarbakır Kayapınar Belediye (2)
B GRUBU: Karabük Sağlıkspor (1), Giresun Halk Eğitim Merkezi (2)
C GRUBU: Antalyaspor (1), Trabzonspor Basketbol (2)
D GRUBU: Tarsus Amerikan Koleji (1), Batman Petrol (2)

STATÜ

Geçmiş senelerde düzenlenen şampiyona formatına uygun olarak dörder takımlı dört (4) grupta (A,B,C,D) oynanacak tek devreli lig usulü grup maçlarının ardından, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar çeyrek final için eşleşir, ardından galipler yarı finallere ve yarı final galipleri de final karşılaşmasına çıkmaya hak kazanırlar.

Çeyrek final ve yarı finalde elenen takımlarda ilk sekiz sıralamasını belirlemek adına klasman maçları yaparlar.

1.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (7.ve 8. Bölgeler) grup birincileri 4 takım
Gazi Basketbol
Pınar Karşıyaka
Teşvikiye Akademi
Ege Elit Spor Kulübü

2.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1.- 6. Bölge) grup birincileri 4 takım
Gelişim
Sağlık Spor
Antalyaspor
Tarsus Amerikan Koleji

3.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (7.ve 8. Bölgeler) grup ikincileri 4 takım
Akademi İstanbul
Çağdaş Batı İhtisas
Banvit Basketbol
Teşvikiye

4.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1.- 6. Bölge) grup ikincileri 4 takım

Diyarbakır Kayapınar Belediye
Halk Eğitim merkezi
Trabzonspor Basketbol
Batman Petrol

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...