U18 Erkekler A – Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (7. ve 8. Bölgeler) Grupları Belli Oldu

7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Balıkesir’de organize edilecek U18 Erkekler A Seviye 7. ve 8. Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali’nde gruplar netleşti.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2016-2017 sezonu Yurtiçi Faaliyetleri programı kapsamında organize edeceği U18 Erkekler A Seviye 7. ve 8. Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Balıkesir’de organize edilecek.

Bu sezon ilk defa uygulanacak A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali’nde, İstanbul A Seviye Ligi’nden ilk 7 takım, Ankara A Seviye Ligi’nden ilk 3 takım, İzmir A Seviye Ligi’nden 3 takım, Bursa Ligi’nden 3. ve 4. takım ile Balıkesir Ligi’nden 2. takım yer alacaklar.

Tek devreli lig usulü oynanacak maçlar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alacak toplam sekiz takım A Seviye Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacaklar.

STATÜ

Belirlenen bu 16 takım, 4’er takımdan oluşan 4 gruba ayrılır (A,B,C,D). Kura çekimi gruplarda her ilden bir takım (İstanbul’dan her grupta en fazla 2 takım) olacak şekilde düzenlenir. Her takım grubunda tek devreli lig usulü toplam 3 maç yapar. Gruplarda oynanan karşılaşmaların ardından, gruplarını ilk iki (2) sırada tamamlayan toplam sekiz (8) takım A Seviyesi Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanır.

Not: Aynı ilden belirtilenden fazla sayıda takımın aynı gruba düşmesi durumunda kurada son çekilen takım takip eden uygun gruba yerleştirilir.

A GRUBU

Gazi Basketbol
Ege Asist Gençlik
İstanbul Gelişim
Akademi İstanbul

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
10:00
ETS51 A BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu GAZİ BASKETBOL EGE ASİST GENÇLİK
07 Nisan 2017 Cuma
12:00
ETS50 A BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu GELİŞİM SPOR AKADEMİ İSTANBUL
08 Nisan 2017 Cumartesi
10:00
ETS66 A BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu AKADEMİ İSTANBUL GAZİ BASKETBOL
08 Nisan 2017 Cumartesi
12:00
ETS67 A BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu EGE ASİST GENÇLİK GELİŞİM SPOR
09 Nisan 2017 Pazar
14:00
ETS64 A BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu GAZİ BASKETBOL GELİŞİM SPOR
09 Nisan 2017 Pazar
16:00
ETS63 A BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu AKADEMİ İSTANBUL EGE ASİST GENÇLİK
B GRUBU

Pınar Karşıyaka
Florya Elit
Bayrampaşa Bilgi GSK
Çağdaş Batı İhtisas

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
10:00
ETS55 B BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu PINAR KARŞIYAKA FLORYA ELİT
07 Nisan 2017 Cuma
12:00
ETS52 B BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu B.PAŞA BİLGİ GENÇLİK ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS
08 Nisan 2017 Cumartesi
13:00
ETS62 B BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS PINAR KARŞIYAKA
08 Nisan 2017 Cumartesi
18:00
ETS65 B BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu FLORYA ELİT B.PAŞA BİLGİ GENÇLİK
09 Nisan 2017 Pazar
14:00
ETS69 B BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu PINAR KARŞIYAKA B.PAŞA BİLGİ GENÇLİK
09 Nisan 2017 Pazar
16:00
ETS68 B BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS FLORYA ELİT
C GRUBU

Bursaspor
Yıldırım GSK
Teşvikiye Akademi
Banvit Basketbol

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
14:00
ETS54 C BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu BURSASPOR YILDIRIM SPOR
07 Nisan 2017 Cuma
16:00
ETS53 C BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu TEŞVİKİYE AKADEMİ BANVİT BASKETBOL
08 Nisan 2017 Cumartesi
14:00
ETS60 C BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu BANVİT BASKETBOL BURSASPOR
08 Nisan 2017 Cumartesi
16:00
ETS61 C BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu YILDIRIM SPOR TEŞVİKİYE AKADEMİ
09 Nisan 2017 Pazar
10:00
ETS70 C BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu BURSASPOR TEŞVİKİYE AKADEMİ
09 Nisan 2017 Pazar
12:00
ETS72 C BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu BANVİT BASKETBOL YILDIRIM SPOR
D GRUBU

Final Spor
Teşvikiye
Sportsa Academy
Ege Elit

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
14:00
ETS56 D BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu FİNAL SPOR TEŞVİKİYE SPOR KULÜBÜ
07 Nisan 2017 Cuma
16:00
ETS57 D BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu SPORTSA ACADEMY EGE ELİT
08 Nisan 2017 Cumartesi
09:00
ETS58 D BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu EGE ELİT FİNAL SPOR
08 Nisan 2017 Cumartesi
11:00
ETS59 D BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu TEŞVİKİYE SPOR KULÜBÜ SPORTSA ACADEMY
09 Nisan 2017 Pazar
10:00
ETS71 D BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu FİNAL SPOR SPORTSA ACADEMY
09 Nisan 2017 Pazar
12:00
ETS73 D BALIKESİR Alparslan Türkeş Spor Salonu EGE ELİT TEŞVİKİYE SPOR KULÜBÜ
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...