U18 Erkekler A – Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1. – 6. Bölgeler) Grupları Netleşti

U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1-6 Bölgeler), 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Denizli’de organize edilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2016-2017 sezonu Yurtiçi Faaliyetleri programı kapsamında organize edeceği U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali, 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Denizli’de organize edilecek.

Bu sezon ilk defa uygulanacak A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali’nde, Bölge Şampiyonaları’nda  ikinci ve üçüncü olan takımlarla Anadolu Bölge Finali’nden elenen 4 takımla birlikte toplam 16 takım mücadele edecek.

Tek devreli lig usulü oynanacak maçlar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar A Seviye Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacaklar.

 A SEVİYESİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARI FİNALİ (1.-6. BÖLGE)

Kendi bölge şampiyonalarını 2. ve 3. bitiren toplam on iki (12) takım, Anadolu Bölge Finali’nden elenen 4(dört) takım ile beraber toplam on altı (16) takım A Seviyesi Türkiye Şampiyonası’na gitme hakkı kazanmak için yarışacakları Anadolu Yarı Finali’ne katılacaktır.

Karşılaşmalar her grupta dört (4) takımın bulunduğu, dört (4) grupta (A,B,C,D) oynanacaktır. Kura çekiminde Bölge Finalleri’nden elenen 4 takım seri başı olarak, aynı bölgeden en fazla iki takım, her grupta en fazla iki tane 2. ve iki tane 3. olacak şekilde kura ile her gruba dağıtılırlar. Bu turnuvada tek devreli lig usulü grup maçları ardından gruplarını ilk iki (2) sırada tamamlayan takımlar A Seviyesi Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanırlar.

1.Torba – Bölge finallerinden elenen 4 takım

2.Torba – Bölge 2.si olan 6 takım

3.Torba – Bölge 3.sü olan 6 takım

Not: Aynı bölgeden belirtilenden fazla sayıda takımın aynı gruba düşmesi durumunda, kurada son çekilen takım takip eden uygun gruba yerleştirilir.

A GRUBU

Gaziantep Belediye
Gelişim
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Kayapınar Belediye

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
10:00
ETS75 A DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu GAZİANTEP BELEDİYE GELİŞİM
07 Nisan 2017 Cuma
12:00
ETS78 A DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu ELAZIĞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜD. KAYAPINAR BELEDİYE
08 Nisan 2017 Cumartesi
10:00
ETS89 A DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu KAYAPINAR BELEDİYE GAZİANTEP BELEDİYE
08 Nisan 2017 Cumartesi
12:00
ETS87 A DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu GELİŞİM ELAZIĞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜD.
09 Nisan 2017 Pazar
13:00
ETS91 A DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu GAZİANTEP BELEDİYE ELAZIĞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜD.
09 Nisan 2017 Pazar
15:00
ETS90 A DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu KAYAPINAR BELEDİYE GELİŞİM
B GRUBU

Malatya BŞB
Sağlık Spor
Halk Eğitim Merkezi

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
10:00
ETS76 B DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu MALATYA BŞB. SAĞLIK SPOR
08 Nisan 2017 Cumartesi
14:00
ETS88 B DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu SAĞLIK SPOR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ
09 Nisan 2017 Pazar
13:00
ETS92 B DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MALATYA BŞB.
C GRUBU

Antalyaspor
Trabzonspor Basketbol
Ereğli Kepez Çaylıoğlu
Akhisar Belediye

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
14:00
ETS77 C DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu ANTALYASPOR TRABZONSPOR BASKETBOL
07 Nisan 2017 Cuma
16:00
ETS74 C DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu EREĞLİ KEPEZ ÇAYLIOĞLU AKHİSAR BELEDİYE
08 Nisan 2017 Cumartesi
14:00
ETS85 C DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu AKHİSAR BELEDİYE ANTALYASPOR
08 Nisan 2017 Cumartesi
16:00
ETS83 C DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu TRABZONSPOR BASKETBOL EREĞLİ KEPEZ ÇAYLIOĞLU
09 Nisan 2017 Pazar
09:00
ETS93 C DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu ANTALYASPOR EREĞLİ KEPEZ ÇAYLIOĞLU
09 Nisan 2017 Pazar
11:00
ETS95 C DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu AKHİSAR BELEDİYE TRABZONSPOR BASKETBOL
D GRUBU

Tarsus Amerikan Koleji
Erzurum Gençlik Spor
Ulusder
Batman Petrol

Tarih|Saat Maç No Grup Şehir Salon A Takım Skor B Takım
07 Nisan 2017 Cuma
12:00
ETS81 D DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu ERZURUM GENÇLİK SPOR TARSUS AMERİKAN KOLEJİ
07 Nisan 2017 Cuma
14:00
ETS84 D DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu ULUSDER BATMAN PETROL
08 Nisan 2017 Cumartesi
10:00
ETS80 D DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu BATMAN PETROL ERZURUM GENÇLİK SPOR
08 Nisan 2017 Cumartesi
12:00
ETS82 D DENİZLİ Hasan Güngör Spor Salonu TARSUS AMERİKAN KOLEJİ ULUSDER
09 Nisan 2017 Pazar
09:00
ETS97 D DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu ERZURUM GENÇLİK SPOR ULUSDER
09 Nisan 2017 Pazar
11:00
ETS96 D DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu BATMAN PETROL TARSUS AMERİKAN KOLEJİ
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...