U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1. – 6. Bölgeler) Başlıyor

U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1-6 Bölgeler), 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Denizli’de organize edilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2016-2017 sezonu Yurtiçi Faaliyetleri programı kapsamında organize edeceği U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali, 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Denizli’de organize edilecek.

Bu sezon ilk defa uygulanacak A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali’nde, Bölge Şampiyonaları’nda  ikinci ve üçüncü olan takımlarla Anadolu Bölge Finali’nden elenen 4 takımla birlikte toplam 16 takım mücadele edecek.

Tek devreli lig usulü oynanacak maçlar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar A Seviye Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacaklar.

 A SEVİYESİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARI FİNALİ (1.-6. BÖLGE)

Kendi bölge şampiyonalarını 2. ve 3. bitiren toplam on iki (12) takım, Anadolu Bölge Finali’nden elenen 4(dört) takım ile beraber toplam on altı (16) takım A Seviyesi Türkiye Şampiyonası’na gitme hakkı kazanmak için yarışacakları Anadolu Yarı Finali’ne katılacaktır.

Karşılaşmalar her grupta dört (4) takımın bulunduğu, dört (4) grupta (A,B,C,D) oynanacaktır. Kura çekiminde Bölge Finalleri’nden elenen 4 takım seri başı olarak, aynı bölgeden en fazla iki takım, her grupta en fazla iki tane 2. ve iki tane 3. olacak şekilde kura ile her gruba dağıtılırlar. Bu turnuvada tek devreli lig usulü grup maçları ardından gruplarını ilk iki (2) sırada tamamlayan takımlar A Seviyesi Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanırlar.

1.Torba – Bölge finallerinden elenen 4 takım

2.Torba – Bölge 2.si olan 6 takım

3.Torba – Bölge 3.sü olan 6 takım

Not: Aynı bölgeden belirtilenden fazla sayıda takımın aynı gruba düşmesi durumunda, kurada son çekilen takım takip eden uygun gruba yerleştirilir.

ANADOLU BÖLGELER FİNALİ 

Adana Çukurova Üniversitesi
Tarsus Amerikan Koleji
Trabzonspor Basketbol
Diyarbakır Kayapınar Belediye

1. BÖLGE ŞAMPİYONASI (KÜTAHYA)

İkinci: Ulusder Spor Kulübü
Üçüncü: Gelişim

2. BÖLGE ŞAMPİYONASI (MERSİN)

İkinci: Akhisar Belediye Spor Kulübü
Üçüncü: Antalya Spor Kulübü

3. BÖLGE ŞAMPİYONASI (KASTAMONU)

İkinci: Ereğli Kepez Çaylıoğlu Spor Kulübü
Üçüncü: Karabük Sağlık Spor

4. BÖLGE ŞAMPİYONASI (OSMANİYE)

İkinci: Malatya BŞB
Üçüncü: Gaziantep Belediye

5. BÖLGE ŞAMPİYONASI (ERZURUM)

İkinci: Halk Eğitim Merkezi
Üçüncü: Erzurum Gençlik Spor İl Müdürlüğü

6. BÖLGE ŞAMPİYONASI (ELAZIĞ)

İkinci: Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü
Üçüncü: Batman Petrol Spor Kulübü

 

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...