U16 Kızlar Anadolu Bölgeler Finalinde Heyecan Sona Eriyor

Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Altyapı Faaliyetleri 2017-2018 Sezonu U-16 Kızlar Anadolu Bölgeler Finali’nde heyecan sona eriyor.

U16 Yıldız Kızlar Anadolu Bölgeler Finali Bursa’da 3 Nisan 2018 Salı günü oynanacak karşılaşmalarla başladı. Yükselme karşılaşmaları sonunda 4 (dört) takım Türkiye Şampiyonası’na gitme hakkı kazanacak.

A GRUBU

S Takım O G M A Y İçP İçA Puan
1 KOCAELİ BASKET 2 2 0 152 90 0 0 4
2 ANTAKYA GÜNEY GENÇLİK 2 1 1 127 123 0 0 3
3 1955 BATMAN SPOR 2 0 2 82 148 0 0 2

3 Nisan 2018 Salı

12:00 | Kocaeli Basket: 76 – Antakya Güney Gençlik: 55 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

4 Nisan 2018 Çarşamba

12:00 | Antakya Güney Gençlik: 72 – 1955 Batman Spor: 47 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

5 Nisan 2018 Perşembe

12:00 | 1955 Batman Spor: 35 – Kocaeli Basket: 76 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

B GRUBU

S Takım O G M A Y İçP İçA Puan
1 VAN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 2 2 0 118 85 0 0 4
2 ÇERKEZKÖY BELEDİYE 2 1 1 138 90 0 0 3
3 ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ 2 0 2 64 145 0 0 2

3 Nisan 2018 Salı

13:30 | Van Bahçeşehir Koleji: 61 – Çerkezköy Belediye: 50 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

4 Nisan 2018 Çarşamba

13:30 | Çerkezköy Belediye: 88 – Abdullah Gül Üniversitesi: 29 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

5 Nisan 2018 Perşembe

13:30 | Abdullah Gül Üniversitesi: 35 – Van Bahçeşehir Koleji: 57 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

C GRUBU

S Takım O G M A Y İçP İçA Puan
1 URLA BELEDİYESİ 1 1 0 52 51 0 0 2
2 SAMSUN CANİK BLD. 1 0 1 51 52 0 0 1

3 Nisan 2018 Salı

15:00 | Urla Belediyesi: 52 – Samsun Canik Belediye: 51 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

D GRUBU

S Takım O G M A Y İçP İçA Puan
1 ANKARA BOTAŞ SK 1 1 0 70 47 0 0 2
2 DENİZLİ BBSK 1 0 1 47 70 0 0 1

Ankara Botaş
Denizli BBSK

4 Nisan 2018 Çarşamba

15:00 | Ankara Botaş: 70 – Denizli BBSK: 47 (Bursa Atatürk Spor Salonu)

YÜKSELME GRUBU (6 NİSAN 2018 CUMA)

Aşağıda yer alan eşleşmeler sonunda toplam dört (4) takım Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanır.

10:00 | B Grubu 1.si  (Van Bahçeşehir Koleji) – A Grubu 2.si  (Antakya Güney Gençlik)
11:30 | A Grubu 1.si (Kocaeli Basket) –  B Grubu 2.si (Çerkezköy Belediye)
13:00 | C Grubu 1.si (Urla Belediyesi)  – D Grubu 2.si (Denizli BBSK)
14:30 | D Grubu 1.si (Ankara Botaş)  – C Grubu 2.si (Samsun Canik Belediye)

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...