U16 Erkeklerde A Seviye Türkiye Şampiyonası Takımları Belli Oldu

U16 Yıldız Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri geride kalırken, Türkiye Şampiyonası’nda oynama hakkı kazanan takımlar belli oldu.

U16 Erkekler A Seviye 7. ve 8. Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali heyecanı Bursa’da yaşanırken, U16 Erkekler A Seviye 1-6 Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali ise Mersin’de gerçekleşti.

Mersin ve Bursa’da tek devreli lig usulü oynanan maçlar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alan toplam 16 takım A Seviye Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. U16 Yıldız Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası 15-20 Mayıs 2017 tarihlerinde Konya’da düzenlenecek.

İşte U16 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası’nda oynama hakkı elde eden takımlar;

U16 A SEVİYE 7. ve 8. BÖLGELER YARI FİNALLERİ

A GRUBU: Bornova Sportif (1), Kasımpaşa Erok (2)
B GRUBU: Osmangazi Belediye (1), Basketbol Akademi SK (BASK) (2)
C GRUBU: Megabasket (1), Bandırma Kırmızı (2)
D GRUBU: Bursa Yıldızları (1), Bornova Belediyesi (2)

A GRUBU: Kocaeli Basket (1), Mersin Barbaros Ortaokulu (2)
B GRUBU: Muğla Fethiye Belediye (1), Trabzonspor Basketbol
C GRUBU: Batman Petrol (1), Kahramanmaraş BENES (2)
D GRUBU: Adana Çukurova Üniversitesi (1), Tekirdağ Çorlu Gücü (2)

STATÜ

Geçmiş senelerde düzenlenen şampiyona formatına uygun olarak dörder takımlı dört (4) grupta (A,B,C,D) oynanacak tek devreli lig usulü grup maçlarının ardından, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar çeyrek final için eşleşir, ardından galipler yarı finallere ve yarı final galipleri de final karşılaşmasına çıkmaya hak kazanırlar.

Çeyrek final ve yarı finalde elenen takımlarda ilk sekiz sıralamasını belirlemek adına klasman maçları yaparlar.

1.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (7.ve 8. Bölgeler) grup birincileri 4 takım
Bornova Sportif
Megabasket
Osmangazi Belediye
Bursa Yıldızları

2.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1.- 6. Bölge) grup birincileri 4 takım
Kocaeli Basket
Muğla Fethiye Belediyespor
Batman Petrolspor
Adana Çukurova Üniversitesi

3.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (7.ve 8. Bölgeler) grup ikincileri 4 takım
Kasımapaşa Erok
Basketbol Akademi Spor Kulübü (BASK)
Bandırma Kırmızı
Bornova Belediyesi

4.Torba – A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (1.- 6. Bölge) grup ikincileri 4 takım
Mersin Barbaros Ortaokulu
Trabzonspor Basketbol
Kahramanmaraş BENES
Tekirdağ Çorlu Gücü

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...