#KKTŞ2016 – Beşiktaş liderliği zor da olsa kaptı

[AdSense-B]

Kütahya’da düzenlenen Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın üçüncü gününde Beşiktaş ile Mersin Büyükşehir Belediyesi karşı karşıya geldi.

26 Mayıs Perşembe günü Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda oynanan çekişmeli maçı 47-46 kazanan Beşiktaş grubu zirvede tamamlarken, Mersin Büyükşehir Belediyesi ikinci sırayı aldı.

Düşük bir tempoda geçen ilk çeyreği Mersin Büyükşehir 9-7 önde tamamladı. İlk beş dakikası 16-16 eşitlikle geçilen ikinci çeyrekte 11-0’lık seri bulan Mersin temsilcisi devreye 27-16 önde girdi. İkinci yarıya daha derli toplu başlayan Beşiktaş aradaki farkı kapattı ve son bölüme 34-33 geride gitti. Büyük bir çekişmeye sahne olan son çeyrekte Beşiktaş öne geçmeyi başardı ve mücadeleden 47-46 galip ayrıldı.

Beşiktaş’ta 16 sayı 6 ribaund ile oynayan Mia Draskicevic, 11 sayı 3 ribaund ile oynayan Yaren Demirci ve 9 sayı 6 ribaund ile oynayan Sıla Evirgen öne çıkan isimler oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde 13 sayı 5 ribaund ile oynayan Hazal Bayır çift haneli sayılara ulaşan tek isim olurken, Emine İrem Şahin 9 sayı 5 ribaund ve Doğa Narin 6 sayı 18 ribaund ile oynadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KÜÇÜK KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...