#GKTŞ2016 – İstanbul Üniversitesi son dörtte

[AdSense-B]

Antalya’da düzenlenen 2016 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası çeyrek final mücadelesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Üniversitesi karşı karşıya geldi.

27 Mayıs Cuma günü oynanan Antalya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 66-54’lük skorla geçen İstanbul Üniversitesi yarı finalde Galatasaray’ın rakibi oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede İstanbul Üniversitesi ilk dört dakikayı 10-6 önde tamamlarken, çeyreğin sonunda da 19-11 önde olan taraf oldu. İkinci çeyreğin ilk üç dakikasından itibaren 14-3’lük bir seri bulan İstanbul ekibi skorda kontrolü tamamen eline aldı ve devreye 36-20 üstün girdi. Üçüncü çeyrek oldukça dengeli geçerken aradaki fark değişmedi ve İstanbul Üniversitesi son bölüme 48-32 önde girdi. Son bölümde Mersin Büyükşehir farkı azaltmak için çaba gösterse de İstanbul Üniversitesi mücadeleden 66-54’lük skorla galip ayrıldı.

İstanbul Üniversitesi’nde İlayda Güner 21 sayı 18 ribaund ile öne çıkan isim olurken, ona 12 sayı 5 ribaund ile Ceren Çetin ve 11 sayı ile Aleyna Serçe eşlik etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde 16 sayı 7 ribaund ile oynayan Fatma Bayram ve 16 sayı 5 ribaund ile oynayan Gökşen Fitik’in performansları yeterli olmadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...