#GKTŞ2016 – Fenerbahçe’yi geçen Beşiktaş finalde

[AdSense-B]

Antalya’da düzenlenen 2016 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası yarı final mücadelesinde iki İstanbul ekibi Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi.

28 Mayıs Cumartesi günü oynanan Antalya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 57-50 ile geçen Beşiktaş adını finale yazdıran taraf oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk beş dakikasını 10-6 önde geçen Fenerbahçe çeyreği de 13-12 önde tamamlayan taraf oldu. İkinci çeyreğe üst üste sayılarla başlayan ve hücumda etkili bir oyun ortaya koyan Beşiktaş skorda üstünlüğü ele geçirerek soyunma odasına 29-21 önde giden taraf oldu. İkinci yarıya Nur Nihan’ın sayılarıyla başlayan siyah beyazlı ekip farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Çeyrek son boyunca kontrolü elinde tutan Beşiktaş farkın azalmasına engel olamazken son bölüme 44-40 önde girdi. Son çeyrekte aradaki farkı korumayı başaran siyah beyazlı ekip Meltem Avcı’nın etkili oyunuyla mücadeleden 57-50 galip ayrılarak finale çıkan ilk takım oldu.

Beşiktaş’ta Meltem Avcı 24 ayı 13 ribaund ile yıldızlaşırken, Nur Nihan Dabakoğlu 11 sayı 6 ribaund, Cansu Özdoğan 9 sayı 9 ribaund ve İrem Sözen 5 sayı 4 ribaund 4 asist ile mücadele etti.

Fenerbahçe’de 11 sayı 11 ribaund 4 asist ile oynayan Merve Arı, 11 sayı 5 ribaund ile oynayan Bilge Topaloğlu ve 11 sayı 4 ribaund ile oynayan Ece Deniz Onat yenilgiye engel olamadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...