Sosyal Medya:

Haberler

Galatasaray U18 Kızlarda Son 8 Takım Arasında

Çanakkale’de düzenlenen U18 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın B Grubu mücadelesinde Galatasaray ile Ege Gelişim Sanat karşı karşıya geldi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba günü 18 Mart Spor Salonu’nda oynanan maçı 81-22 kazanan Galatasaray grupta 3’te 3 yaptı ve çeyrek finalin yolunu tuttu.

Maça savunmada çok etkili başlayan sarı kırmızılı ekip rakibinin hücumlarını tamamen kilitledi. Topu iyi dolaştıran ve kolay skor üreten Galatasaray ilk çeyreği 23-2 üstün tamamladı. Yakın geçen ikinci çeyrekte savunmada daha iyi görüntü çizmesine karşın hücumda zorlanan Ege Gelişim Sanat soyunma odasına da 34-10 geride gitti.

Üçüncü çeyreğe 8-0’lık seri ile başlayan taraf Galatasaray oldu. Top kayıplarına çözüm üretemeyen Ege Gelişim Sanat son bölüme 58-18 geride girdi. Rölantide geçen dördüncü periyotta farkın kapanmasına izin vermeyen Galatasaray parkeden 81-22 galip ayrıldı.

Galatasaray’da Miray Balotu 20 sayı 4 ribaund 1 asist, Sude Yılmaz 12 sayı 3 ribaund 5 asist, Beyza Nur Uruç 10 sayı 5 ribaund 2 asist ile öne çıktı.

Ege Gelişim Sanat’ta Şevval Çötük 5 sayı 9 ribaund, Aze Otman 5 sayı 7 ribaund, Aslı Satıcı 2 sayı 2 asist kaydetti.

İSTATİSTİKLER

ALTYAPIBASKET.COM ÜYESİ KULÜPLER

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler