U20 Ümit Kızlarda Şampiyon Değişmedi | Milliler 15. Bitirdi

Portekiz’de gerçekleştirilen U20 Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda heyecan geride kalırken mutlu sona ulaşan taraf İspanya oldu.

8-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenen U20 Ümit Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda heyecan geride kaldı. Finalde Slovenya’yı 73-63 mağlup eden İspanya üst üste 3. şampiyonluğuna ulaştı. İspanyollar bu turnuvada üst üste 8. kez final oynarken 5. şampiyonluklarını yaşadılar.

İspanya’nın başarılı pivotu Maria Araujo turnuvada yakaladığı 13.6 sayı 7.9 ribaund 1.4 asist ortalamaları ile “En Değerli Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Turnuvanın en iyi beşini ise Maria Araujo (İspanya), Annamaria Prezelj (Slovenya), Maria Conde (İspanya), Elizaveta Shabanova (Rusya) ve Agnes Studer (Macaristan) oluşturdu.

Turnuvada beklentilerin gerisinde kalan U20 Ümit Kız Milli Takımımız ise son maçında Bosna Hersek’i 81-70 mağlup ederek 15. sırayı aldı ve Division A’ya veda etti. Millilerimizde Sevgi Uzun 34 sayı 4 ribaund 9 asist ve İlayda Güner 27  sayı 13 ribaund ile öne çıktı.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...