Sosyal Medya:

Haberler

U18 Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Yarı Final Heyecanı Yaşanacak

27 Temmuz – 04 Ağustos tarihleri arasında Yunanistan’da düzenlenmekte olan FIBA U18 Avrupa Şampiyonası’nda yarı final eşleşmeleri belli oldu.

Yoluna emin adımlarla devam eden U18 Genç Erkek Milli Takımımız da yarı finalde boy gösterecek. İşte alınan sonuçlar ve oluşan eşleşmeler:

SON 16 TURU

25 | Sırbistan: 54 – Litvanya: 56
26 | Türkiye: 67 – İtalya: 55
27 | Rusya: 76 – Almanya: 65
28 | Büyük Britanya: 77 – Karadağ: 62
29 | Fransa: 62 – Hırvatistan: 53
30 | Yunanistan: 68 – Finlandiya: 55
31 | Hollanda: 72 – Slovenya: 79
32 | İspanya: 87 – Letonya: 52

ÇEYREK FİNAL / 9-16 KLASMAN

33 | 19.00 | Sırbistan: 82 – Finlandiya: 62 (9-16 Klasman)
34 | 16.45 | İtalya: 68 – Hırvatistan: 50 (9-16 Klasman)
35 | 14.30 | Almanya: 95 – Letonya: 57 (9-16 Klasman)
36 | 21.15 | Karadağ: 88 – Hollanda: 78 (9-16 Klasman)
37 | 21.15 | Litvanya: 66 – Yunanistan: 70 (Çeyrek Final)
38 | 16.45 | Türkiye: 69 – Fransa: 64 (Çeyrek Final)
39 | 14.30 | Rusya: 77 – İspanya: 84 (Çeyrek Final)
40 | 19.00 | Büyük Britanya: 57 – Slovenya: 71 (Çeyrek Final)

YARI FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

41 | 19.00 | Finlandiya – Letonya (13 – 16 Klasman)
42 | 21.15 | Hırvatistan – Hollanda (13 – 16 Klasman)
43 | 14.30 | Sırbistan – Almanya (9-12 Klasman)
44 | 16.45 | İtalya – Karadağ (9-12 Klasman)
45 | 14.30 | Litvanya – Rusya (5-8 Klasman)
46 | 16.45 | Fransa – Büyük Britanya (5-8 Klasman)
47 | 21.15 | Yunanistan – İspanya (Yarı Final)
48 | 19.00 | Türkiye – Slovenya (Yarı Final)

FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

49 | 41. Maçın Mağlubu – 42. Maçın Mağlubu (15 – 16)
50 | 41. Maçın Galibi – 42. Maçın Galibi (13 – 14)
51 | 43. Maçın Mağlubu – 44. Maçın Mağlubu (11-12)
52 | 43. Maçın Galibi – 44. Maçın Galibi (9-10)
53 | 45. Maçın Mağlubu – 46. Maçın Mağlubu (7-8)
54 | 45. Maçın Galibi – 46. Maçın Galibi (5-6)
55 | 47. Maçın Mağlubu – 48. Maçın Mağlubu (Üçüncülük)
56 | 47. Maçın Galibi – 48. Maçın Galibi (Final)

GRUP AŞAMASI

MAÇ PROGRAMI VE STATÜ

Grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanır.

A GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Sırbistan 3 2 1 236 222 14 5
2 Türkiye 3 2 1 231 191 40 5
3 Almanya 3 1 2 208 203 5 4
4 Büyük Britanya 3 1 2 214 273 -59 4

27 Temmuz Cumartesi
16.45 | Türkiye:102 – Büyük Britanya:61
19.00 | Almanya:68 – Sırbistan:75

28 Temmuz Pazar
14.30 | Almanya:54 – Türkiye:62
16.45 | Büyük Britanya:87 – Sırbistan:85

29 Temmuz Pazartesi
14.30 | Almanya:86 – Büyük Britanya:66
19.00 |Türkiye:67 – Sırbistan:76

B GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Karadağ 3 2 1 201 209 -8 5
2 Rusya 3 2 1 216 197 19 5
3 İtalya 3 1 2 174 183 -9 4
4 Litvanya 3 1 2 194 196 -2 4

27 Temmuz Cumartesi
14.30 | İtalya:54 – Karadağ:62
21.10 | Rusya :74- Litvanya:60

28 Temmuz Pazar
19.00 | Litvanya:58 – İtalya:64
21.15 | Karadağ:81 – Rusya:79

29 Temmuz Pazartesi
16.45 | Karadağ:58 – Litvanya:76
19.00 | Rusya:63 – İtalya:56

C GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Fransa 3 3 0 219 170 49 6
2 Yunanistan 3 2 1 209 208 1 5
3 Slovenya 3 1 2 179 209 -30 4
4 Letonya 3 0 3 208 228 -20 3

27 Temmuz Cumartesi
14.30 | Slovenya:52 – Fransa:66
21.15 | Yunanistan:82  – Letonya:74

28 Temmuz Pazar
16.45 | Letonya:71 – Slovenya:73
21.15 | Fransa:80 – Yunanistan:55

29 Temmuz Pazartesi
16.45 | Letonya:63 – Fransa:73
21.15 | Slovenya:54 – Yunanistan:72

D GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 İspanya 3 3 0 261 185 76 6
2 Hollanda 3 1 2 216 220 -4 4
3 Finlandiya 3 1 2 159 194 -35 4
4 Hırvatistan 3 1 2 198 235 -37 4

27 Temmuz Cumartesi
16.15 | Hollanda:65 – İspanya:98
19.00 | Finlandiya:55 – Hırvatistan:60

28 Temmuz Pazar
14.30 | Hırvatistan:63 – Hollanda:98
19.00 | İspanya:81 – Finlandiya:45

29 Temmuz Pazartesi
14.30 | Hollanda:53 – Finlandiya:59
21.15 | Hırvatistan:75 – İspanya:82

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler