Sosyal Medya:

Haberler

U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda İlk Gün Tamamlandı

22 – 30 Ağustos tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen FIBA U16 Avrupa Kız Basketbol Şampiyonası’nda ilk gün tamamlandı.

Şampiyona birbirinden zorlu müsabakalarla başlarken Almanya, İspanya ve Letonya gibi takımlar turnuvaya etkili başlayan takımlar arasında yer aldı. Milliler ise iyi bir mücadele vermesine karşın turnuvaya mağlubiyetle başladı.

İşte turnuvanın ilk gününden sonuçlar ve gelecek maçların programı;

A GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Almanya 1 1 0 92 39 53 2
2 Litvanya 1 1 0 66 61 5 2
3 Fransa 1 0 1 61 66 -5 1
4 Danimarka 1 0 1 39 92 -53 1

22 Ağustos Perşembe

14.15 | Danimarka:39 – Almanya:92
21.00 | Fransa: 61 – Litvanya: 66

23 Ağustos Cuma

16.30 | Danimarka – Fransa
18.45 | Almanya – Litvanya

24 Ağustos Cumartesi

14.15 | Danimarka – Litvanya
21.00 | Almanya – Fransa

B GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Finlandiya 1 1 0 70 63 7 2
2 Rusya 1 1 0 71 57 0 2
3 Macaristan 1 0 1 63 70 -7 1
4 İtalya 1 0 1 57 71 -14 1

22 Ağustos Perşembe

14.15 | Macaristan:63 – Finlandiya:70
21.00 | İtalya: 57 – Rusya: 71

23 Ağustos Cuma

16.30 | Finlandiya – İtalya
18.45 | Macaristan – Rusya

24 Ağustos Cumartesi

14.15 | Finlandiya – Rusya
21.00 |İtalya – Macaristan

C GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Letonya 1 1 0 76 40 36 2
2 İspanya 1 1 0 71 43 28 2
3 Belçika 1 0 1 43 71 -28 1
4 İsveç 1 0 1 40 76 -36 1

 

22 Ağustos Perşembe

16.30 | İspanya:71 – Belçika:43
18.45 | Letonya:76  – İsveç:40

23 Ağustos Cuma

14.15 | İsveç – İspanya
21.00 | Letonya – Belçika

24 Ağustos Cumartesi

16.30 | İsveç – Belçika
18.45 | İspanya – Letonya

D GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Çek Cumhuriyeti 1 1 0 59 42 17 2
2 Yunanistan 1 1 0 65 55 10 2
3 Türkiye 1 0 1 55 65 -10 1
4 Polonya 1 0 1 42 59 -17 1

 

22 Ağustos Perşembe

16.30 | Çek Cumhuriyeti:59 – Polonya:42
18.45 | Türkiye:55 – Yunanistan:65

23 Ağustos Cuma

14.15 | Yunanistan – Çek Cumhuriyeti
21.00 | Türkiye – Polonya

24 Ağustos Cumartesi

16.30 | Yunanistan – Polonya
18.45 | Türkiye – Çek Cumhuriyeti

MAÇ PROGRAMI VE STATÜ

Grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanır.

SON 16 TURU

25 | A (1) – B (4)
26 | A (2) – B (3)
27 | A (3) – B (2)
28 | A (4) – B (1)
29 | C (1) – D (4)
30 | C (2) – D (3)
31 | C (3) – D (2)
32 | C (4) – D (1)

ÇEYREK FİNAL / 9-16 KLASMAN

33 | 25. Maçın Mağlubu – 30. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
34 | 26. Maçın Mağlubu – 29. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
35 | 27. Maçın Mağlubu – 32. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
36 |28. Maçın Mağlubu – 31. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
37 | 25. Maçın Galibi – 30. Maçın Galibi (Çeyrek Final)
38 | 26. Maçın Galibi – 29. Maçın Galibi (Çeyrek Final)
39 | 27. Maçın Galibi – 32. Maçın Galibi (Çeyrek Final)
40 | 28. Maçın Galibi – 31. Maçın Galibi (Çeyrek Final)

YARI FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

41 | 33.  Maçın Mağlubu – 35. Maçın Mağlubu (13 – 16 Klasman)
42 | 34. Maçın Mağlubu – 36. Maçın Mağlubu (13 – 16 Klasman)
43 | 33.  Maçın Galibi – 35. Maçın Galibi (9-12 Klasman)
44 | 34. Maçın Galibi – 36. Maçın Galibi (9-12 Klasman)
45 | 37. Maçın Mağlubu – 39. Maçın Mağlubu (5-8 Klasman)
46 | 38. Maçın Mağlubu – 40. Maçın Mağlubu (5-8 Klasman)
47 | 37. Maçın Galibi – 39. Maçın Galibi (Yarı Final)
48 | 38. Maçın Galibi – 40. Maçın Galibi (Yarı Final)

FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

49 | 41. Maçın Mağlubu – 42. Maçın Mağlubu (15 – 16)
50 | 41. Maçın Galibi – 42. Maçın Galibi (13 – 14)
51 | 43. Maçın Mağlubu – 44. Maçın Mağlubu (11-12)
52 | 43. Maçın Galibi – 44. Maçın Galibi (9-10)
53 | 45. Maçın Mağlubu – 46. Maçın Mağlubu (7-8)
54 | 45. Maçın Galibi – 46. Maçın Galibi (5-6)
55 | 47. Maçın Mağlubu – 48. Maçın Mağlubu (Üçüncülük)
56 | 47. Maçın Galibi – 48. Maçın Galibi (Final)

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler