#FIBAU19 | Fransa’yı Eleyen Kanada Yarı Finalde

Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştirilmekte olan FIBA U19 Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası çeyrek final maçında Fransa ile Kanada karşı karşıya geldi.

Geleceğin yıldızlarının sahne aldığı FIBA U19 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda çeyrek final heyecanı yaşanıyor. Fransa engelini 73-67’lik skorla aşan Kanada adını yarı finale yazdırmayı başardı.

Oldukça çekişmeli geçen mücadelenin ilk çeyreği 15-15 eşitlikle sona erdi. İkinci çeyrekte hücumda ve savunmada daha etkili olan Kanada devreye 35-25’lik skorla üstün giden taraf oldu. Üçüncü çeyrekte oyunda denge göze çarparken son bölümde hata yapmayan Kanada müsabakadan 73-67’lik skorla galip ayrıldı.

Kanada’da 27 sayı 5 ribaund 4 asist ile oynayan Rowan Barrett maçın yıldızı olurken, 17 sayı 15 ribaund 6 asist ile oynayan Abu Kigab ve 12 sayı 5 ribaund ile oynayan Grant Shephard ona eşlik etti.

Fransa’da 22 sayı 17 ribaund ile oynayan Killian Tillie, 16 sayı 2 ribaund ile oynayan Bathiste Tchouaffe ve 8 sayı 8 ribaund ile oynayan Bastian Vautier’in performansları yeterli olmadı.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...