Sosyal Medya:

Haberler

FIBA U16 Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Heyecan Son Buldu

İtalya’nın Udine kentinde düzenlenen FIBA U16 Yıldız Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda heyecan 17 Ağustos Cumartesi günü oynanan maçlarla geride kaldı.

Final maçının galibi İspanya altın madalya ile kupaya uzanırken, Fransa turnuvayı ikinci ve İtalya ise üçüncü tamamladı. Ay-Yıldızlılar ise turnuvayı beşinci tamamlayarak Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanan takımlar arasına girdi. Almanya, Estonya ve Bosna Hersek ise A Ligi’ne veda eden ülkeler oldu.

SIRALAMA

1- İspanya
2- Fransa
3- İtalya
4- Rusya
5- Türkiye
6- Yunanistan
7- Sırbistan
8- Hırvatistan
9- Litvanya
10- Slovenya
11- İsrail
12- Kuzey Makedonya
13- Letonya
14- Almanya
15- Estonya
16- Bosna Hersek

İşte turnuvada oynanan tüm müsabakalarda alınan sonuçlar;

SON 16 TURU (13.08.2019)

25 | 22:00 | İtalya: 82 – Letonya: 62
26 | 17:30 | Rusya: 70 – Kuzey Makedonya: 45
27 | 22:00 | İsrail: 65 – Hırvatistan: 66
28 | 17:30 | İspanya: 62 – Almanya: 60
29 | 15:15 | Türkiye: 87 – Bosna Hersek: 65
30 | 19:45 | Litvanya: 56 – Yunanistan: 67
31 | 15:15 | Sırbistan: 67 – Slovenya: 64
32 | 19:45 | Fransa: 70 – Estonya: 44

ÇEYREK FİNAL / 9-16 KLASMAN (14.08.2019)

33 | 22.00 | Letonya: 63 – Litvanya: 93 (9-16 Klasman)
34 | 17.30 | Kuzey Makedonya:76 – Bosna Hersek:64 (9-16 Klasman)
35 | 19.45 | İsrail:83 – Estonya:53 (9-16 Klasman)
36 | 15.15 | Almanya:65 – Slovenya:72 (9-16 Klasman)
37 | 22.00 | İtalya: 64 – Yunanistan: 63 (Çeyrek Final)
38 | 17.30 | Rusya:73 – Türkiye:70 (Çeyrek Final)
39 | 19.45 | Hırvatistan:78 – Fransa:80 (Çeyrek Final)
40 | 15.15 | İspanya:72 – Sırbistan:71 (Çeyrek Final)

YARI FİNAL / KLASMAN MAÇLARI (16.08.2019)

41 | 17:30 | Letonya:71 – Estonya:62 (13 – 16 Klasman)
42 | 15:15 | Bosna Hersek:58 – Almanya:97 (13 – 16 Klasman)
43 | 19:45 | Litvanya:93 – İsrail:90 (9-12 Klasman)
44 | 22:00 | Kuzey Makedonya:80 – Slovenya:87 (9-12 Klasman)
45 | 17:30 | Yunanistan:92 – Hırvatistan:84 (5-8 Klasman)
46 | 15:15 | Türkiye:74 – Sırbistan:65 (5-8 Klasman)
47 | 22:00 | İtalya:56 – Fransa:73 (Yarı Final)
48 | 19:45 | Rusya:53 – İspanya:81 (Yarı Final)

FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

49 | Estonya:63 – Bosna Hersek:55 (15 – 16)
50 | Letonya:79 – Almanya:67 (13 – 14)
51 | Kuzey Makedonya:72 – İsrail:83 (11-12)
52 |Litvanya:91 – Slovenya:77 (9-10)
53 | Hırvatistan:71 – Sırbistan:99 (7-8)
54 | Türkiye:75 – Yunanistan:62 (5-6)
55 | İtalya:73 – Rusya:68 (Üçüncülük)
56 | Fransa:61 – İspanya:70 (Final)

MAÇ PROGRAMI VE STATÜ

Grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanır.

A GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 İtalya 3 2 1 215 199 16 5
2 Rusya 3 2 1 214 210 4 5
3 Hırvatistan 3 2 1 184 188 -4 5
4 Almanya 3 0 3 189 205 -16 3

9 Ağustos Cuma

22.00 | İtalya: 66 – Almanya: 63
22.00 | Rusya: 58 – Hırvatistan: 65

10 Ağustos Cumartesi

17.30 | Almanya: 65 – Rusya: 70
22.00 | Hırvatistan: 50- İtalya: 69

11 Ağustos Pazar

17.30 | Almanya: 61 – Hırvatistan: 69
22.00 | Rusya: 86 – İtalya: 80

B GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 İspanya 3 3 0 222 163 59 6
2 İsrail 3 2 1 230 220 10 5
3 Kuzey Makedonya 3 1 2 211 213 -2 4
4 Letonya 3 0 3 160 227 -67 3

9 Ağustos Cuma

15.15 | Kuzey Makedonya: 57 – İspanya: 61
17.30 | Letonya: 56 – İsrail: 76

10 Ağustos Cumartesi

15.15 | İsrail: 99 – Kuzey Makedonya: 90
22.00 | İspanya: 87 – Letonya: 51

11 Ağustos Pazar

17.30 | İsrail: 55 – İspanya: 74
19.45 | Kuzey Makedonya: 64 – Letonya: 53

C GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Türkiye 3 3 0 241 179 62 6
2 Litvanya 3 2 1 239 203 36 5
3 Slovenya 3 1 2 184 202 -18 4
4 Estonya 3 0 3 166 246 -80 3

9 Ağustos Cuma

15.15 | Slovenya: 52 – Türkiye: 74
17.30 | Litvanya: 94  – Estonya: 56

10 Ağustos Cumartesi

15.15 | Türkiye: 83 – Litvanya: 80
19.45 | Estonya: 63 – Slovenya: 68

11 Ağustos Pazar

19.45 | Estonya: 47 – Türkiye: 84
22.00 | Slovenya: 64 – Litvanya: 65

D GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Fransa 3 3 0 230 159 71 6
2 Sırbistan 3 2 1 221 185 36 5
3 Yunanistan 3 1 2 186 179 7 4
4 Bosna Hersek 3 0 3 142 256 -114 3

9 Ağustos Cuma

19.45 | Sırbistan: 77 – Yunanistan: 55
19.45 | Bosna Hersek: 38 – Fransa: 102

10 Ağustos Cumartesi

17.30 | Yunanistan: 77 – Bosna Hersek: 43
19.45 | Fransa: 69 – Sırbistan: 67

11 Ağustos Pazar

15.15 | Yunanistan: 54 – Fransa: 59
15.15 | Bosna Hersek: 61 – Sırbistan: 77

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler