Ufuk Urfa: Doğru Bir Kulüp Olma Adına Önemli Adımlar Attık

ÖZEL RÖPORTAJ | Bahçeşehir Basket ve İhtisas Spor Kulübü’nün kurucusu Ufuk Urfa yaklaşan sezon öncesinde altyapibasket.com’un sorularını yanıtladı. 

2017-2018 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala Bahçeşehir Basket ve İhtisas Spor Kulübü kurucusu Ufuk Urfa ile bir araya geldik. Ufuk Urfa kulüp olarak önemli yol aldıklarını belirtirken önemli değerlendirmelerde bulundu.

***

Yaklaşan sezon öncesinde çalışmalarınız ne durumda?

Bahçeşehir’de 600’den fazla sporcuyla çalışıyoruz. 10 kişilik bir idari ve teknik kadromuz var. İki salonda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sezon öncesi hazırlıklarımız kapsamında yaz boyunca haftada 5 gün antrenman yaptık. 6-18 yaş aralığındaki takımlarımızı yaş yaş ayırdığımızı gibi aynı zamanda kendi yaş grupları içerisinde A, B, C şeklinde böldük. Bu takımlardan A ve B olanları liglere hazırlıyoruz. C takımlarımızı ise kendilerine uygun özel turnuvalarda oynatmak adına hazırlık yapıyoruz. Antrenörlerimiz maçlara hazırlıkların yanı sıra aynı zamanda spor okullarımızı yönetiyorlar. Spor okullarındaki değişik yaş gruplarındaki çocukları bir sonraki seviyeye hazırlıyoruz. En önemlisi ise o yaş gruplarına en uygun ve en başarılı antrenörlerle bu işi yürütüyoruz. Spor okulu görünümlü kulüpler arasında kişisel çabalarla yürütülen bir kulübüz. Takımlarımız haftada 4 gün idman yapıyor. Geçmişe göre olanaklarımızı arttırmış durumdayız.

“22 OYUNCUMUZU BÜYÜK KULÜPLERE GÖNDERDİK”

Geçtiğimiz sezon U14 Küçük Erkek Takımınız, Türkiye Şampiyonası’na gitti. Bu sezon ne gibi hedefleriniz var?

Geçen sezon U14 Küçük Erkek Takımımız birçok önemli takımımı geride bırakarak Türkiye Şampiyonası’na gitti. Aynı zamanda U11 Minik Takımımız bir şampiyonluk yaşadı. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından İstanbulspor Beylikdüzü ile anlaşmamız var. Bu doğrultuda belli yaş gruplarında yerel liglere İstanbulspor Beylikdüzü ismiyle katılıyoruz. Buradaki iş birliğimiz sayesinde yetiştirdiğimiz sporcular A Takım seviyesinde bir kulüpte oynama şansı buluyor. Aynı zamanda sporcularımız Seri AA ‘da oynama imkanı buluyor. Geçen sezon 22 oyuncumuzu Darüşşafaka, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Anadolu Efes gibi takımlara gönderdik. Bunun karşılığında bir yetiştirme bedeli de talep etmedik. Bundan 6 sene önce Baskent 34’te Furkan Korkmaz’ın da antrenörlüğünü yapmıştım. Furkan bugün Avrupa’nın en önemli oyuncularından biri. Yakın dönemde Bekir Karlı var. Beşiktaş’ta A Takım’a yükselmeyi başardı. Bunun gibi bir çok örnek var. Umarım doğru sistem, doğru antrenör kadrolarıyla bir şeyleri gerçekleştirirsek Türk basketboluna çok fazla yararı olacaktır. Şu anda Çorlu’dan, Silivri’den, Bakırköy’den sporcular buraya kadar geliyorlar.

“DOĞRU BİR KULÜP OLMA ADINA ADIMLAR ATTIK”

Etiketler:, ,
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...