MBL’de 8. Hafta Geride Kaldı | İşte Haftanın Panoraması

Marmara Basketbol Ligi’nde oldukça yoğun bir tempoda gerçekleşen 8. hafta maçları bir maç dışında geride kalırken öne çıkan performanslar belli oldu.

23 karşılaşmalık 8. hafta fikstüründe heyecan 19 Ocak Perşembe günü Büyük Erkekler Kategorisinde oynanacak olan Elit Akademi – İstanbul Gençlik Gücü mücadelesiyle sona erecek. Önemli bireysel performansların sergilendiği haftada şu ana kadar ortaya çıkan panorama ise şu şekilde oluştu.

U9 KATEGORİSİ

İstanbul Marmara: 18 – Özü Spor Okulları: 10
Allstars İstanbul: 9 – Dev Ataşehir: 28

Haftanın Takımı: Dev Ataşehir
Haftanın Oyuncusu: Ömer Ege Ziyaettin (Dev Ataşehir)
Haftanın Antrenörü: Murat Eşkar (Dev Ataşehir)

Haftanın Beşi

Arda Demirtaş (Dev Ataşehir)
Ömer Ege Ziyaettin (Dev Ataşehir)
Tolga Abaylı (Allstars İstanbul)
Mikail Atakan (Özü Spor Okulları)
Deniz Ofluoğlu (İstanbul Marmara)

Haftanın İkinci Beşi

Nikita Görgülü (İstanbul Marmara)
Arif Demir Güler (İstanbul Marmara)
Ali Kaya (Dev Ataşehir)
Lemi Berk Çalışkan (Dev Ataşehir)
Alp Şafak Saraçoğlu (İstanbul Marmara)

U10 KATEGORİSİ

Pınar Karşıyaka İstanbul: 28 – Kartal Akademi: 39
Kartal Marmara: 3 – Asya Kartallar: 24
Üsküdar Marmara: 25 – İstanbul Marmara: 23
Küçükyalı Gelişim: 56 – Allstars İstanbul (Lacivert): 16

Haftanın Takımı: Küçükyalı Gelişim Basketbol
Haftanın Oyuncusu: Ahmet Mert Arda (Küçükyalı Gelişim Basketbol)
Haftanın Antrenörü: Murat Çanga (Küçükyalı Gelişim Basketbol)

Haftanın Beşi

Ahmet Mert Arda (Küçükyalı Gelişim Basketbol)
Ertanç Kaytan (Pınar Karşıyaka İstanbul)
Mehmet Efe Maraşlı (Küçükyalı Gelişim Basketbol)
Umut Ateş (Küçükyalı Gelişim Basketbol)
Bekir Ata Soydemir (Üsküdar Marmara)

Haftanın İkinci Beşi

Poyraz Karaer (Kartal Akademi)
Cemre Avcı (Allstars İstanbul Lacivert)
Baran Yörükoğlu (İstanbul Marmara)
Kaan Balcı (Asya Kartalları)
Mehmet Gökhan Türkmen (Kartal Akademi)

U11 KATEGORİSİ

Kartal Marmara: 23 – İstanbul Anadolu Gençlik: 10
Karşıyaka: 30 – Kartal Akademi: 36
Elit Akademi: 30 – Odeabank: 20
İstanbul Marmara (Beyaz): 13 – İstanbul Marmara: 28

Haftanın Takımı: Kartal Marmara
Haftanın Oyuncusu: Batu Erdem (Kartal Akademi)
Haftanın Antrenörü: Arda Akmehmet (Kartal Marmara)

Haftanın Beşi

Batu Erdem (Kartal Akademi)
Mustafa Deniz Semiz (Odeabank)
Deniz Can Çevik (Elit Akademi)
Hüseyin Ege Güney (Kartal Marmara)
Onur Bayraktar (Elit Akademi)

Haftanın İkinci Beşi

Kutay Deniz Gökdağ (Pınar Karşıyaka İstanbul)
Arda Baran Korkutan (Kartal Akademi)
Ahmet Selim Özay (İstanbul Marmara)
Uygar Sevenler (İstanbul Marmara Beyaz)
Yiğit Çeliker (İstanbul Marmara)

U12 KATEGORİSİ

İstanbul Marmara: 29 – Kadıköy Halk Eğitim Merkezi: 13
Elit Akademi: 22 – İstanbul Marmara Beyaz: 7
Kartal Marmara: 27 – Asya Kartalları: 35

Haftanın Takımı: Asya Kartalları
Haftanın Oyuncusu: Berk Ödemiş (İstanbul Marmara)
Haftanın Antrenörü: Onur Bilgiç (Elit Akademi)

Haftanın Beşi

Recep Eray Bayır (Asya Kartalları)
Berk Ödemiş (İstanbul Marmara)
Emir Safa Yürek (Elit Akademi)
Mustafa Ada Solmaz (Asya Kartalları)
Deniz Beyazıt Gül (Kartal Marmara)

Haftanın İkinci Beşi

Emir Berke Yük (Kartal Marmara)
Murat Erben (Elit Akademi)
Baran Alp Özçiçek (Kartal Marmara)
Ömer Akı (Kadıköy Halk Eğitim)
Enes Tarık Eslemez (Asya Kartalları)

U13 KATEGORİSİ

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi: 16 – İstanbul Marmara: 49

Haftanın Takımı: İstanbul Marmara
Haftanın Oyuncusu: Arda Çeviker (İstanbul Marmara)
Haftanın Antrenörü: Alp Torun (İstanbul Marmara)

Haftanın Beşi

Arda Çeviker (İstanbul Marmara)
Ekin Polat Kutlu (İstanbul Marmara)
Barış Eskigülek (Kadıköy Halk Eğitim Merkezi)
Eren Burak Kamçı (İstanbul Marmara)
Ömer Buğra Varlı (İstanbul Marmara)

U14 KATEGORİSİ

Elit Akademi: 45 – Dev Ataşehir: 33
Kartal Marmara: 25 – Asya Kartalları: 49
İstanbul Marmara: 54 – Üsküdar Marmara: 34

Haftanın Takımı: Asya Kartalları
Haftanın Oyuncusu: Emre Özakpınar (Elit Akademi)
Haftanın Antrenörü: Erdem Turan (Asya Kartalları)

Haftanın Beşi

Emre Özakpınar (Elit Akademi)
Deniz Karacagil (Dev Ataşehir)
İlyas Özkan (Asya Kartalları)
Yusuf Özkan (Elit Akademi)
Cenk Kasap (İstanbul Marmara)

Haftanın İkinci Beşi

Bora Berber (İstanbul Marmara)
Mert Ardal (Üsküdar Marmara)
Alp Eren Poyrazoğlu (Kartal Marmara)
Hüseyin Deniz Demirkır (Asya Kartalları)
Onur Çağdaş Çiftçi (Asya Kartalları)

U16 KATEGORİSİ

Acarlar: 34 – İstanbul Marmara: 57
Elit Akademi: 46 – Genç İstanbulgücü: 42
Kartal Marmara: 34 – Asya Kartalları: 67
Üsküdar Marmara: 30 – Kartal Akademi: 40

Haftanın Takımı: Asya Kartalları
Haftanın Oyuncusu: Fidel Karlıdağ (Elit Akademi)
Haftanın Antrenörü: Soner Ünseven (Asya Kartalları)

Haftanın Beşi

Fidel Karlıdağ (Elit Akademi)
Yağız Topçu (İstanbul Marmara) 
Emirhan Tütüncü (Acarlar)
Tarık Aydın (Asya Kartalları)
Berat İpekçi (Kartal Akademi)

Haftanın İkinci Beşi

Atakan Kaplan (Asya Kartalları)
Yiğit Berdan Çelik (Genç İstanbulgücü)
Kerem Ateşçi (Asya Kartalları)
Mehmet Ali Mehmetzade (Acarlar)
Özgür Köse (Genç İstanbulgücü)

U18 KATEGORİSİ

Acarlar: 31 – İstanbul Marmara: 40

Haftanın Takımı: İstanbul Marmara
Haftanın Oyuncusu: Özgür Bayram (Acarlar)
Haftanın Antrenörü: Ahmet Mert Savaş (İstanbul Marmara)

Haftanın Beşi

Özgür Bayram (Acarlar)
Can Tuncel (İstanbul Marmara)
Muhammed Velilyayev (İstanbul Marmara)
Baturalp Nuh Gezmişoğlu (İstanbul Marmara)
Umut Araç (Acarlar)

U18-W KATEGORİSİ

İstanbul Anadolu Gençlik: 31 – Allstars İstanbul Lacivert: 65

Haftanın Takımı: Allstars İstanbul Lacivert
Haftanın Oyuncusu: Berna Kayıkçı (Allstars İstanbul Lacivert)
Haftanın Antrenörü: Ertun Yaylalı (Allstars İstanbul Lacivert)

Haftanın Beşi

Berna Kayıkçı (Allstars İstanbul Lacivert)
Beyzanur Cansız (Allstars İstanbul Lacivert)
Sude Naz Kılıç (İstanbul Anadolu Gençlik)
Ceren Gültekin (Allstars İstanbul Lacivert)
Doğa Tutku Bastoncu (İstanbul Anadolu Gençlik)

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...