Marmara Basketbol Ligi’nde Dördüncü Haftanın Panoraması

Marmara Basketbol Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu dördüncü hafta heyecanı geride kalırken izleyenler yine birbirinden önemli bireysel performanslara tanık oldu.

Sezonun dördüncü haftasında 9 farklı kategoride toplam 22 karşılaşma oynanırken çekişmeli maçlarla yine izleyenler salonlardan keyifli ayrıldı.

U9 KATEGORİSİ

İstanbulls: 18 – Potanın Kartalları: 6
Üsküdar Marmara: 19 – Asya Kartalları: 22

Haftanın Takımı: İstanbulls
Haftanın Oyuncusu: Aras Zengil (Asya Kartalları)
Haftanın Antrenörü: Cemil Yıldırım (İstanbulls)

Haftanın En İyi Beşi

Aras Zengil (Asya Kartalları)
Ata Dora Bayar (İstanbulls)
Uzay Özkan (İstanbulls)
Kerem Öztürk (Üsküdar Marmara)
Can Bülbül (Asya Kartalları)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Kemal Demir Ayrancı (İstanbulls)
Arda Erkaya (Potanın Kartalları)
A. Burak Gürsoy (Üsküdar Marmara)
Ali Turgut Keleş (Asya Kartalları)
Recep Ali Demircan (Asya Kartalları)

U10 KATEGORİSİ

Suadiye Basketbol: 35 – Parlayan Yıldızlar: 33
Ataşehir Karşıyaka: 8 – Turuncu Spor: 32
Üsküdar Marmara: 18 – Asya Kartalları: 27

Haftanın Takımı: Turuncu Spor
Haftanın Oyuncusu: Mehmet Efe Günay (Suadiye Basketbol)
Haftanın Antrenörü: Nevzat Urgancı (Turuncu Spor)

Haftanın En İyi Beşi

Mehmet Efe Günay (Suadiye Basketbol)
Ali Ağtepe (Turuncu Spor)
Ömer Şahin (Asya Kartalları)
Hakkı Asil Özçelik (Parlayan Yıldızlar)
Murat Sarıoğlu (Suadiye Basketbol)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Harun Aral (Üsküdar Marmara)
Erin Güneş Sönmez (Asya Kartalları)
Kaan Hondu (Ataşehir Karşıyaka)
Şan Sezer (Turuncu Spor)
Derin Öz (Parlayan Yıldızlar)

U11 KATEGORİSİ

İstanbul Anadolu GSK: 28 – Kartal Anadolu: 6
Üsküdar Marmara: 22 – İstanbul Anadolu Yıldız: 18
İstanbulls: 27 – Kadıköy Halk Eğitim: 24

Haftanın Takımı: İstanbul Anadolu GSK
Haftanın Oyuncusu: A. Batu Taşar (İstanbulls)
Haftanın Antrenörü: Emre Gökbayrak (İstanbul Anadolu GSK)

Haftanın En İyi Beşi

Efe Yılmaz (İstanbul Anadolu GSK)
Selim Kemal Cansunar (İstanbul Anadolu GSK)
Arda Ardıç (Üsküdar Marmara)
A. Batu Taşar (İstanbulls)
Kıvanç Düz (Kadıköy Halk Eğitim)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Kerem Kılıç (İstanbul Anadolu GSK)
Ş. Muhammet Şentürk (Kartal Anadolu)
Berat Ali Söylemiş (İstanbul Anadolu Yıldız)
Alp Şafak Saraçoğlu (Üsküdar Marmara)
Can Tunçtaner (İstanbulls)

U12 KATEGORİSİ

Suadiye Spor: 17 – Dinamo: 40

Haftanın Takımı: Dinamo
Haftanın Oyuncusu: Arda Dağhan Beygo (Dinamo)
Haftanın Antrenörü: Kaan Aykut (Dinamo)

Haftanın En İyi Beşi

Arda Dağhan Beygo (Dinamo)
Mert Topaloğlu (Dinamo)
Can Keskin (Suadiye Spor)
Deniz Eskin (Dinamo)
Mustafa Özyılmaz (Suadiye Spor)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Tuna Turunç (Dinamo)
Y. Miraç Pakbeşe (Dinamo)
Özgür Demir (Suadiye Spor)
Arda Gencer (Suadiye Spor)
Kerem Uysal (Dinamo)

U13 SÜPER LİG

Suadiye Basketbol (B): 16 – Suadiye Basketbol (A): 50
Üsküdar Marmara: 40 – Asya Kartalları: 46

Haftanın Takımı: Asya Kartalları
Haftanın Oyuncusu: Batuhan Çelik (Asya Kartalları)
Haftanın Antrenörü: Vural Vural (Asya Kartalları)

Haftanın En İyi Beşi

Batuhan Çelik (Asya Kartalları)
Mehmet Utku Demiray (Asya Kartalları)
Ateş Eren Ersemiz (Suadiye Basketbol – A)
Arda Bozaba (Üsküdar Marmara)
Zeki Deniz Köse (Suadiye Basketbol – A)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Tuna Aydın (Suadiye Basketbol – B)
Yahya Cenk Kıyımcı (Üsküdar Marmara)
Deni Beyazıt Gül (Asya Kartalları)
Mehmetcan Tiryaki (Suadiye Basketbol – A)
Caner Sevinç (Üsküdar Marmara)

U14 SÜPER LİG

Geleceğin Yıldızları: 47 – İstanbul Karşıyaka: 34
Üsküdar Marmara: 46 – Asya Kartalları: 25
Suadiye Basketbol: 64 – Beylerbeyi: 33

Haftanın Takımı: Suadiye Basketbol
Haftanın Oyuncusu: Kerem Karaman (Geleceğin Yıldızları)
Haftanın Antrenörü: Volkan Çift (Suadiye Basketbol)

Haftanın En İyi Beşi

Kerem Karaman (Geleceğin Yıldızları)
Enis Can (Üsküdar Marmara)
Arın Kaya (Suadiye Basketbol)
Doğukan Acar (Beylerbeyi)
C. Efe Demirbağ (Suadiye Basketbol)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Recep Eray Bayır (Asya Kartalları)
Emre Göncüoğlu (Geleceğin Yıldızları)
Eren Değirmenci (Geleceğin Yıldızları)
Yağız Akay (İstanbul Karşıyaka)
Aydın Yiğit Albayrak (Üsküdar Marmara)

U14 KATEGORİSİ

Kartal Karşıyaka: 42 – Potanın Kartalları: 31
Geleceğin Yıldızları (B): 29 – Go Play: 38 

Haftanın Takımı: Go Play
Haftanın Oyuncusu: Mehmet Erdem Şermet (Kartal Karşıyaka)
Haftanın Antrenörü: A. Bahadır Buzpınar (Go Play)

Haftanın En İyi Beşi

Mehmet Erdem Şermet (Kartal Karşıyaka)
Kürşat Korkmaz (Go Play)
Ege Turhan (Geleceğin Yıldızları – B)
Batu Erdem (Potanın Kartalları)
Alp Kayıran (Kartal Karşıyaka)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

A. Emin Birbiler (Go Play)
Arda Turhan (Geleceğin Yıldızları – B)
Arda Nuri Kaya (Kartal Karşıyaka)
Efe Mekdache (Potanın Kartalları)
Taha Taşkın (Go Play)

U16 KATEGORİSİ

Potanın Kartalları: 50 – Kartal Gençlik: 43
İstanbul Karşıyaka: 43 – İstanbul Marmara Bordo: 12
İstanbul Marmara Beyaz: 36 – Elit Akademi: 40

Haftanın Takımı: İstanbul Karşıyaka
Haftanın Oyuncusu: Oğuz Savaş (Potanın Kartalları)
Haftanın Antrenörü: Zafer Burhanlıoğlu (İstanbul Karşıyaka)

Haftanın En İyi Beşi

Oğuz Savaş (Potanın Kartalları)
Kerem Çotuk (İstanbul Karşıyaka)
Muharrem Aksoy (Elit Akademi)
Berk Ödemiş (İstanbul Marmara Beyaz)
Umutcan Tonka (Kartal Gençlik)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ayberk Özbek (Potanın Kartalları)
Eren Keskin (İstanbul Karşıyaka)
Ahmet Aydar (İstanbul Marmara Bordo)
Emre Özakpınar (Elit Akademi)
Melih Öngen (Kartal Gençlik)

U18 KATEGORİSİ

Acarlar: 63 – İstanbul Karşıyaka: 36
Suadiye Basketbol: 58 – Ataşehir Karşıyaka: 33

Haftanın Takımı: Acarlar
Haftanın Oyuncusu: Can Nayman (Acarlar)
Haftanın Antrenörü: Gürkan Zeroğlu (Acarlar)

Haftanın En İyi Beşi

Can Nayman (Acarlar)
Berke Özdemir (Suadiye Basketbol)
Mehmet Ali Mehmetzade (Acarlar)
Can Orhan (İstanbul Karşıyaka)
Burak Özmen (Suadiye Basketbol)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Selim Tan Kolat (Ataşehir Karşıyaka)
Derin Kırbeyi (Ataşehir Karşıyaka)
Seymen Özkan (Acarlar)
Kubilay Vuruşkan (Suadiye Basketbol)
M. Kaan Bostancıoğlu (İstanbul Karşıyaka)

KIZLAR LİGİ

İstanbul Anadolu GSK: 35 – Kartal Marmara: 10

Haftanın Takımı: İstanbul Anadolu GSK
Haftanın Oyuncusu: Ezgi Kibar (İstanbul Anadolu GSK)
Haftanın Antrenörü: Baha Turgut (İstanbul Anadolu GSK)

Haftanın En İyi Beşi

Ezgi Kibar (İstanbul Anadolu GSK)
Eylül Kürekçi (İstanbul Anadolu GSK)
Tuana Naz Uçar (İstanbul Anadolu GSK)
Yağmur Yıldız (Kartal Marmara)
Beren Pedük (İstanbul Anadolu GSK)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

İremsu Öztürk (Kartal Marmara)
Yaren Kurt (İstanbul Anadolu GSK)
Derin Bilge Olgun (İstanbul Anadolu GSK)
Azra Kollukçu (Kartal Marmara)
Rana Ilgın Kurt (Kartal Marmara)

Kaynak: marmaralig.com