Marmara Basketbol Ligi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Marmara Basketbol Ligi’nde 2018 – 2019 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala katılımcı kulüplere yönelik olarak tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul basketbol altyapısının en kapsamlı organizasyonları arasında yer alan ve deplasmanlı bir lig olan Marmara Basketbol Ligi’nde 2018 – 2019 için tanıtım toplantısı 26 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirildi. Bu sezon 6. kez gerçekleştirilecek ligde geçerli olacak olan kurallarla ilgili olarak bilgilendirme yapılırken, ayrıca gerçekleşecek olan yeniliklere de değinildi.

Toplantıda söz alan Marmara Basketbol Ligi Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Karakaş “Bugün rakip bize geliyor ya da biz rakibin sahasına gidiyoruz demenin keyifli olduğunu düşünüyoruz. Bazen “Tek salon olacak mı?” gibi sorular geliyor. Biz yaparız, yer tutup tek salonlu lig yapabiliriz ama bunu yapanlar var zaten. Tek salonlu lig isteyen kulüpler için alternatif çok. Deplasmanlı ligde oynamak istiyorsanız eğer Marmara Basketbol Ligi’ni tercih edin. Tek salonlu lig yapamadığımızdan değil bizim vizyonumuzda ve misyonumuzda olmadığından deplasmanlı lig düzenliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda ayrıca Makar organizasyondan gelen yetkili 2018 – 2019 sezonunda değişen ve geçerli olacak kurallarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Marmara Basketbol Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu için başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Kasım ayında başlayacak ligde yer almak isteyen takımlar iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Ahmet Mert Savaş – 0542 426 03 02
Marmara Basketbol Ligi Genel Sekreteri

Kaynak: marmaralig.com