Marmara Basketbol Ligi’nde Play-Off Eşleşmeleri ve Statü

Marmara Basketbol Ligi’nde normal sezon büyük bir oranda tamamlanırken, play-off eşleşmeleri de ortaya çıkmaya başladı.

Marmara Basketbol Ligi’nde 2016-2017 sezonunda normal sezon heyecanı iki kategori dışında geride kaldı. U13 ve U14 Doğu Grubu’nda henüz sıralamalar netleşmezken, kalan tüm gruplarda eşleşmeler belli oldu.

*Eşleşmelede “B” harfi Batı Grubu,D” harfi ise Doğu Grubu‘nu ifade etmektedir.

MBL GÜNCEL PUAN DURUMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

U9 KATEGORİSİ

STATÜ

  • 7. takım sezonu kapatır. (Özü Spor Okulları)
  • 5. ve 6. takım sıralama maçı oynar.
  • İlk dört takım 1-4 ve 2-3 şeklinde olmak üzere eşleşir. Tek maçlı eleme sistemine göre kazananlar ve kaybedenler karşılaştıktan sonra sıralama belirlenir.

EŞLEŞMELER

1. MAÇ Dev Ataşehir (1) 42 – 17 İstanbul Marmara (4)
2. MAÇ Kartal Marmara (2) 26 – 13 Allstars İstanbul (3)
5.LİK Üsküdar Marmara (5) 19 – 10 Pınar Karşıyaka İstanbul (6)
3.LÜK İstanbul Marmara Allstars İstanbul
FİNAL Dev Ataşehir Kartal Marmara

U10 KATEGORİSİ

STATÜ VE EŞLEŞMELER

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun son iki sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-out oynama hakkı kazanır.

EŞLEŞMELER

1 Dinamo (B1) 25 – 14  Kartal Marmara (D4) 3 Kartal Akademi (D1) 18 – 10 Kadıköy Halk Eğitim (B4)
2 Özü Spor Okulları (B2) Küçükyalı Gelişim (D3) 4 Asya Kartalları (D2) Üsküdar Marmara (B3)
5 Allstars İstanbul Beyaz (B5) 24 – 8 Allstars İstanbul Lacivert (D6) 6 Karşıyaka (D5) 7 – 16 İstanbul Marmara (B6) 9 – 12 KL
7 Kartal Marmara 4. MAÇIN MAĞLUBU 8 2. MAÇIN MAĞLUBU Kadıköy Halk Eğitim 5 – 8 KL
9 – 10 KL Allstars İstanbul Beyaz İstanbul Marmara 11 – 12 KL Allstars İstanbul Lacivert Karşıyaka
7 – 8 KL 7. MAÇIN MAĞLUBU 8. MAÇIN MAĞLUBU 5 – 6 KL 7. MAÇIN GALİBİ 8. MAÇIN GALİBİ
YF – 1 Dinamo 4. MAÇIN GALİBİ YF – 2 2. MAÇIN GALİBİ Kartal Akademi
3.LÜK YARI FİNAL 1 MAĞLUBU YARI FİNAL 2 MAĞLUBU FİNAL YARI FİNAL 1 GALİBİ YARI FİNAL 2 GALİBİ

U11 KATEGORİSİ

STATÜ

  • Her iki grupta 8. olan takım sezonu tamamlar. (İstanbul Marmara Beyaz)
  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun son iki sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-out oynama hakkı kazanır.
  • 13-14 Sıralama Maçı: Dev Ataşehir – Odeabank

EŞLEŞMELER

1 Üsküdar Marmara (B1) 38 – 26 Özü Spor Okulları (D4) 3 Asya Kartalları Beyaz (D1) 44 – 27 İstanbul Marmara (B4)
2 Dinamo (B2) 21 – 26 Kartal Akademi (D3) 4 Kartal Marmara (D2) 30 – 32 Geleceğin Yıldızları (B3)
5 Asya Kartalları Siyah (B5) 20 – 10 Karşıyaka (D6) 6 İstanbul Anadolu (D5) Elit Akademi (B6) 9 – 12 KL
7 Özü Spor Okulları Kartal Marmara 8 2. MAÇIN MAĞLUBU İstanbul Marmara 5 – 8 KL
9 – 10 KL Asya Kartalları Siyah 6. MAÇIN GALİBİ 11 – 12 KL Karşıyaka 6. MAÇIN MAĞLUBU
7 – 8 KL 7. MAÇIN MAĞLUBU 8. MAÇIN MAĞLUBU 5 – 6 KL 7. MAÇIN GALİBİ 8. MAÇIN GALİBİ
YF – 1 Üsküdar Marmara Geleceğin Yıldızları YF – 2 Asya Kartalları Beyaz Kartal Akademi
3.LÜK YARI FİNAL 1 MAĞLUBU YARI FİNAL 2 MAĞLUBU FİNAL YARI FİNAL 1 GALİBİ YARI FİNAL 2 GALİBİ

U12 KATEGORİSİ

STATÜ

  • Batı Grubu’nu 7. sırada bitiren takım sezonu tamamlar.
  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun son iki sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-out oynama hakkı kazanır.

EŞLEŞMELER

1 Üsküdar Marmara (B1) 39 – 25 İstanbul Anadolu (D4) 3 Kartal Akademi (D1) 28 – 14 Dinamo (B4)
2 İstanbul Marmara (B2) 37 – 25 Kartal Marmara (D3) 4 Asya Kartalları (D2) Allstars İstanbul (B3)
5 Elit Akademi (B5) Küçükyalı Gelişim (D6) 6 Karşıyaka (D5) Kadıköy Halk Eğitim (B6) 9 – 12 KL
7 İstanbul Anadolu 4. MAÇIN MAĞLUBU 8 Kartal Marmara Dinamo 5 – 8 KL
9 – 10 KL 5. MAÇIN GALİBİ 6. MAÇIN GALİBİ 11 – 12 KL 5. MAÇIN MAĞLUBU 6. MAÇIN MAĞLUBU
7 – 8 KL 7. MAÇIN MAĞLUBU 8. MAÇIN MAĞLUBU 5 – 6 KL 7. MAÇIN GALİBİ 8. MAÇIN GALİBİ
YF – 1 Üsküdar Marmara 4. MAÇIN GALİBİ YF – 2 İstanbul Marmara Kartal Akademi
3.LÜK YARI FİNAL 1 MAĞLUBU YARI FİNAL 2 MAĞLUBU FİNAL YARI FİNAL 1 GALİBİ YARI FİNAL 2 GALİBİ

U13 KATEGORİSİ

STATÜ

  • Grubu 9. sırada tamamlayan takım sezonu tamamlar. (Kadıköy Halk Eğitim Merkezi)
  • Grubun ilk dört sırasında (1-4) yer alan takımlar play-off oynama hakkı kazanır.
  • Grubun geri kalan dört takımı (5-8) ise sıralama maçları oynayacaktır.
  • Not: 5-8 sıralama maçları 8 Nisan Cumartesi günü oynanancak Dinamo – Boğaziçi Kartalları maçının ardından netleşecektir.

EŞLEŞMELER

1 İstanbul Marmara (1) 39 – 30 Kartal Akademi (4) 2 Üsküdar Marmara (2) Pınar Karşıyaka İstanbul (3)
3 Dinamo (5) Boğaziçi Kartalları (8) 4 İstanbul Anadolu GSK (6) 34 – 41 İstanbul Marmara Beyaz (7)
7.LİK 3. MAÇIN MAĞLUBU İstanbul Anadolu GSK 5.LİK 3. MAÇIN GALİBİ İstanbul Marmara Beyaz
3.LÜK Kartal Akademi 2. MAÇIN MAĞLUBU FİNAL İstanbul Marmara 2. MAÇIN GALİBİ

U14 KATEGORİSİ

STATÜ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun son iki sırasında yer alan takımlar ise tek devreli lig usulüne göre karşılaşacakları sıralama grubunu oluşturur.
  • Not: Asya Kartalları ile Karşıyaka arasında 9 Nisan Pazar günü oynanacak U14 Doğu Grubu mücadelesinin ardından kalan eşleşmeler netleşecektir.

EŞLEŞMELER

1 İstanbul Marmara (B1) Küçükyalı Gelişim (D4) 3 Asya Kartalları (D1) Dev Ataşehir (B4)
2 Elit Akademi (B2) Pınar Karşıyaka İstanbul (D3) 4 İstanbul Anadolu GSK (D2) Üsküdar Marmara (B3)
7 1. MAÇIN MAĞLUBU 4. MAÇIN MAĞLUBU 8 2. MAÇIN MAĞLUBU 3. MAÇIN MAĞLUBU 5 – 8 KL
7 – 8 KL 7. MAÇIN MAĞLUBU 8. MAÇIN MAĞLUBU 5 – 6 KL 7. MAÇIN GALİBİ 8. MAÇIN GALİBİ
YF – 1 1. MAÇIN GALİBİ 4. MAÇIN GALİBİ YF – 2 2. MAÇIN GALİBİ 3. MAÇIN GALİBİ
3. LÜK YARI FİNAL 1 MAĞLUBU YARI FİNAL 2 MAĞLUBU FİNAL YARI FİNAL 1 GALİBİ YARI FİNAL 2 GALİBİ

SIRALAMA GRUBU

Genç İstanbulgücü (Batı Grubu Beşincisi)
Kartal Marmara (Doğu Grubu Beşincisi)
Kartal Akademi (Doğu Grubu Altıncısı)

 U16 KATEGORİSİ

STATÜ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D4, B4 – D1)
  • Her iki grubun son iki sırasında yer alan takımlar ise tek devreli lig usulüne göre karşılaşacakları play-out grubunu oluşturur.

PLAY-OFF EŞLEMELERİ

1 Geleceğin Yıldızları (B1) 38 – 21 Kartal Marmara (D4) 3 Pınar Karşıyaka İstanbul (D1) 47 – 36 Genç İstanbulgücü (B4)
2 İstanbul Marmara (B2) 35 – 37 Kartal Akademi (D3) 4 Asya Kartalları (D2) 61 – 48 Elit Akademi (B3)
7 Kartal Marmara Elit Akademi 8 İstanbul Marmara Genç İstanbulgücü 5 – 8 KL
7 – 8 KL 7. MAÇIN MAĞLUBU 8. MAÇIN MAĞLUBU 5 – 6 KL 7. MAÇIN GALİBİ 8. MAÇIN GALİBİ
YF – 1 Geleceğin Yıldızları Asya Kartalları YF – 2 Pınar Karşıyaka İstanbul Kartal Akademi
3.LÜK YARI FİNAL 1 MAĞLUBU YARI FİNAL 2 MAĞLUBU FİNAL YARI FİNAL 1 GALİBİ YARI FİNAL 2 GALİBİ

SIRALAMA GRUBU

Acarlar (Batı Grubu Beşincisi)
Anadolu Ay Yıldız 2013 (Doğu Grubu Beşincisi)
Üsküdar Marmara (Doğu Grubu Altıncısı)

U18 KATEGORİSİ

STATÜ

  • Grubu 7. sırada bitiren takım sezonu tamamlar. (Üsküdar Marmara)
  • Grubun ilk dört sırasında (1-4) yer alan takımlar play-off oynama hakkı kazanır. (1 – 4, 2 – 3,)
  • Grubu 5. ve 6. sırada bitiren takımlar ise sıralama maçı oynarlar.

EŞLEŞMELER

1. MAÇ Karşıyaka (1) 41 – 31 Acarlar (4)
2. MAÇ Anadolu Ay Yıldız 2013 (2) İstanbul Marmara (3)
5.LİK Kartal Marmara (5) Kartal Akademi (6)
3.LÜK Acarlar 2. MAÇ MAĞLUBU
FİNAL Karşıyaka 2. MAÇ GALİBİ

U18 – W KATEGORİSİ

STATÜ

  • Grubu 7. sırada bitiren takım sezonu tamamlar. (İstanbul Marmara Beyaz)
  • Grubun ilk dört sırasında (1-4) yer alan takımlar play-off oynama hakkı kazanır. (1 – 4, 2 – 3,)
  • Grubu 5. ve 6. sırada bitiren takımlar ise sıralama maçı oynarlar.

EŞLEŞMELER

1. MAÇ Allstars İstanbul (1) 79 – 35 İstanbul Marmara Bordo (4)
2. MAÇ  Dinamo (2) 35 – 32  Heybeliada Cesaret Derneği (3)
5.LİK Üsküdar Marmara (5) İstanbul Anadolu GSK (6)
3.LÜK Heybeliada Cesaret Derneği İstanbul Marmara Bordo
FİNAL Allstars İstanbul Dinamo
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...