Marmara Basketbol Ligi’nde 2017-2018 Sezonu Statüleri Belli Oldu

Marmara Basketbol Ligi’nde 2017-2018 sezonu 4 Kasım 2017 Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla başlarken tüm kategorilerin statüleri belli oldu. 

*Eşleşmelerde “B” harfi Batı Grubu, “D” harfi ise Doğu Grubu‘nu ifade etmektedir.

*Tüm yaş gruplarında sezonu ilk 4 sırada bitiren takımlar kupa alacaktır.

U-9 KATEGORİSİ

U-9 Kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır. Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar. Sıralamada 5, 6, 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise “Sıralama” karşılaşmaları oynarlar.

PLAY-OFF

YARI FİNAL (1) (1)   (4)
YARI FİNAL (2) (2)   (3)
ÜÇÜNCÜLÜK YF 1 MAĞLUBU   YF 2 MAĞLUBU
FİNAL YF 1 GALİBİ   YF 2 GALİBİ

SIRALAMA

SIRALAMA YARI FİNAL  (1) (5)   (8)
SIRALAMA YARI FİNAL (1) (7)   (6)
7-8 SYF 1 MAĞLUBU   SYF2 MAĞLUBU
5-6 SY1 GALİBİ   SYF2 GALİBİ

U-10 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
  • Doğu Grubunu 7. sırada bitiren takım sezonu tamamlar.
1 (B1)  (D4) 3  (D1) (B4)
2 (B2) (D3) 4 (D2) (B3)
5  (B5)  (D6) 6 (D5) (B6) 9 – 12 KL
7 8 5 – 8 KL
9 – 10 KL 11 – 12 KL
7 – 8 KL 5 – 6 KL
YF – 1 YF – 2
3.LÜK FİNAL

U-11 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
  • Her iki grubu 7. sırada bitiren takımlar kendi aralarında tek karşılaşma yaparak sezonu tamamlar.
1 (B1)  (D4) 3  (D1) (B4)
2 (B2) (D3) 4 (D2) (B3)
5  (B5)  (D6) 6 (D5) (B6) 9 – 12 KL
7 8 5 – 8 KL
9 – 10 KL 11 – 12 KL
7 – 8 KL 5 – 6 KL
YF – 1 YF – 2
3.LÜK FİNAL

U-12 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
  • Her iki grubu 7. ve 8. sırada bitiren takımlar üçlü Klasman Grubu oynarlar.
1 (B1)  (D4) 3  (D1) (B4)
2 (B2) (D3) 4 (D2) (B3)
5  (B5)  (D6) 6 (D5) (B6) 9 – 12 KL
7 8 5 – 8 KL
9 – 10 KL 11 – 12 KL
7 – 8 KL 5 – 6 KL
YF – 1 YF – 2
3.LÜK FİNAL

U-13 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
  • Her iki grubu 7. sırada bitiren takımlar kendi aralarında tek maç oynayarak sezonu tamamlar.
1 (B1)  (D4) 3  (D1) (B4)
2 (B2) (D3) 4 (D2) (B3)
5  (B5)  (D6) 6 (D5) (B6) 9 – 12 KL
7 8 5 – 8 KL
9 – 10 KL 11 – 12 KL
7 – 8 KL 5 – 6 KL
YF – 1 YF – 2
3.LÜK FİNAL

U-14 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
1 (B1)  (D4) 3  (D1) (B4)
2 (B2) (D3) 4 (D2) (B3)
5  (B5)  (D6) 6 (D5) (B6) 9 – 12 KL
7 8 5 – 8 KL
9 – 10 KL 11 – 12 KL
7 – 8 KL 5 – 6 KL
YF – 1 YF – 2
3.LÜK FİNAL

U-14 W KATEGORİSİ

U14 – W kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır ve sıralama belli olur.

U-15 KATEGORİSİ

  • U-15 kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Normal sezon karşılaşmalarının ardından 1-6, 2-5 ve 3-4 şeklinde play-off karşılaşmaları oynanır.
  • Play-off karşılaşmalarında kazanan takımlar Final Grubu’nu, kaybeden takımlar ise sıralama grubunu oluşturduktan sonra tek devreli lig usulüne göre oynayarak sezonu tamamlarlar.
PLAY-OFF 1 (1)   (6)  
PLAY-OFF 2 (2)   (5)  
PLAY-OFF 3 (3)   (4)  
         
FİNAL GRUBU   SIRALAMA GRUBU
PLAY-OFF 1. GALİBİ   PLAY-OFF 1. MAĞLUBU
PLAY-OFF 2. GALİBİ   PLAY-OFF 2. MAĞLUBU
PLAY-OFF 3. GALİBİ   PLAY-OFF 3. MAĞLUBU

U-16 KATEGORİSİ

  • U-16 kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Grubu ilk 4 sırada tamamlayan takımlar play-off maçları oynar. Grupta 5, 6, 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise sıralama maçları oynarlar.
  • Grupta 9. sırayı alan takım sezonu tamamlar.

PLAY-OFF

YARI FİNAL (1) (1)   (4)
YARI FİNAL (2) (2)   (3)
ÜÇÜNCÜLÜK YF 1 MAĞLUBU   YF 2 MAĞLUBU
FİNAL YF 1 GALİBİ   YF 2 GALİBİ

SIRALAMA

SIRALAMA YARI FİNAL  (1) (5)   (8)
SIRALAMA YARI FİNAL (1) (7)   (6)
7-8 SYF 1 MAĞLUBU   SYF2 MAĞLUBU
5-6 SY1 GALİBİ   SYF2 GALİBİ

U-18 KATEGORİSİ

U18 kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır ve sıralama belli olur.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...