Murat Yurtsever: Yetiştirdiğimiz Sporculara Büyük Hedefler Koyuyoruz

ÖZEL RÖPORTAJ | İzmir basketbol altyapı liglerinin dikkat çeken takımlarından Ege Basketbol Akademi’nin kurucusu Murat Yurtsever sitemize açıklamalarda bulundu. 

2011 yılında İzmir’de, 2014 yılında ise Aydın’da faaliyetlerine başlayan Ege Basketbol Akademi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kulübün kurucusu Murat Yurtsever yakın gelecekteki hedeflerinin yanı sıra altyapılara yönelik görüşlerini de aktardı.

***

-Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Adım; Murat Yurtsever, 1980 İzmir doğumluyum. Basketbola altyapıda Tuborg’da başladım. Kendi jenerasyonumda yıldız ve genç milli kamplarına katıldım. Altyapıdan sonra Tiregücü ve Uşak’ta bölgesel lig şampiyonlukları yaşadım. Tireügücü ile 2. Lig’de oynadım. Spor hayatımın yanında; Ege Üniversitesi Makine Teknikerliği ve Ege Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksekokulu Antrenörlük bölümünü derece ile bitirdim. Profesyonel oyunculuk yaşantımdan sonra Karşıyaka Spor Kulübü ile antrenörlüğe başladım. Okulum ve askerliğimi tamamladıktan sonra 2011 yılında Ege Basketbol Akademi Spor Kulübü’nü İzmir’de kurdum. 2014 yılında da Aydın Didim’de aynı isimle spor okulu ve altyapı takımlarını kurdum. İki şehirde de altyapı takımlarımız faaliyetlerine devam etmektedir.

“YETİŞTİRDİĞİMİZ SPORCULARA BÜYÜK HEDEFLER VERMEK İSTİYORUZ”

-İzmir’de 2017 – 2018 sezonu heyecanı devam ediyor. Çalışmalarınız ne durumda? Bu sezon için ne gibi hedefleriniz var?

Bu sezon U-16 ve U-18 erkek takımlarımızla liglerde mücadele ediyoruz. Ayrıca Büyük Erkekler AA liginde tecrübeli oyuncuların yanında U-18 oyuncularımızla lige katılım sağladık. Bu sene yeni kurulan çoğunluğu 2003 doğumlu U-16 takımızla tecrübe kazanıp gelecek yıla yatırım yapmaktayız. U-18 takımımız ile final grubu hedefimiz vardır. Bu oyuncuları büyükler liginde de oynatarak tecrübelendiriyoruz.

-Ege Basketbol Akademi olarak kısa ve uzun vadeli olarak ne gibi planlamalar yapıyorsunuz?

Kulüp olarak hedefimiz İzmir de ve Didim’de küçük yaş jenerasyonlarında sporcu havuzumuzdan hedef takımlar oluşturmaktır. Ayrıca mevcut yetiştirdiğimiz sporcular ile Didim ve İzmir ‘de Bölgesel lig takımlarını oluşturarak genç sporcularımıza büyük hedefler vermek istemekteyiz.

“İZMİR ALTYAPI LİGLERİ DAHA DÜZENLİ OLMAYA BAŞLADI”

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...