Becker, Altyapıda Hız Kesmiyor

[AdSense-B]

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Becker 35 Albatros Spor Kulübü, Genç ve Küçük Kız takımları ile Antalya ve Kütahya’da gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonaları’nda aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çekti.

Geçen sene girdiği kadın basketboluna, önemli yatırımlarda bulunan İzmir temsilcisi Becker 35 Albatros, bir yandan Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi için rekabetçi bir takım kurma çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da henüz ilk senesinde altyapı kategorilerinde elde ettiği başarılar ile adından söz ettiriyor.

Becker 35 Albatros Genç Kız Takımı daha önce, İzmir Genç Kız Müsabakalarını 2. sırada tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı. Mavi-beyazlıların altyapısında yer alan 4 oyuncu ayrıca Yıldız Milli Takıma davet edilmişti. Becker 35 Albatros Spor Kulübü, Antalya’da düzenlenen ve aralarında Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve İstanbul Üniversitesi gibi Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinin olduğu 2016 Türkiye Gençler Şampiyonası’nda, rakiplerinden 4 yaş küçük oyuncularla mücadele eden Genç Kız takımı ile 10., Küçük Kız takımı ile de Kütahya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda 9. sırada yer aldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Becker 35 Albatros Spor Kulübü Başkanı Volkan Kebir, sadece profesyonel düzeyde değil, amatör düzeyde de kadın basketboluna yatırım yaptıklarını ve gelecek senelerde bu yatırımın artarak devam edeceğini ifade etti. Kebir, potansiyelli sporculardan oluşan ve Türkiye Şampiyonaları’nda başarı ile mücadele eden alt yapı takımlarının ana misyonunun, İzmir ve Türk basketboluna yetenekli, ahlaklı ve sporun ruhunu benimseyen genç sporcular kazandırmak olduğunu vurguladı.

Kaynak: Basın Bülteni

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...