İşte Basketbol Gençler Ligi Sıralaması

Basketbol Gençler Ligi 2017-2018 sezonu heyecanı Dörtlü Final karşılaşmalarının ardından geride kalırken sıralama belli oldu. 

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan final mücadelesinin ardından Darüşşafaka Basketbol’u 81-71 mağlup eden Anadolu Efes mutlu sona ulaşan taraf oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen organizasyon büyük bir heyecana sahne olurken, statüye göre sıralama da belli oldu.

PLAY-OFF MAÇLARI

1 Mayıs Salı
13:00 | TED Ankara Kolejliler: 66 – Anadolu Efes: 71
13:00 | Tofaş: 75 – Banvit: 101
14:00 | Gelişim Koleji: 62 – Darüşşafaka Basketbol: 81
16:00 |Fenerbahçe Doğuş: 73 – Pınar Karşıyaka: 66

5 Mayıs Cumartesi
16:00 | Darüşşafaka Basketbol: 82 – Gelişim Koleji: 56
17:30 | Pınar Karşıyaka: 53 – Fenerbahçe Doğuş: 56

6 Mayıs Pazar
14:00 | Banvit: 78 – Tofaş: 61
17:00 | Anadolu Efes: 91 – TED Ankara Kolejliler: 92

DÖRTLÜ FİNAL

11 Mayıs Cuma
18:00 | Darüşşafaka Basketbol: 99 – Banvit: 70
20:30 | Anadolu Efes: 86 – Fenerbahçe Doğuş: 68

12 Mayıs Cumartesi
14:00 | Banvit: 81 – Fenerbahçe Doğuş: 82
16:30 | Darüşşafaka Basketbol: 71 – Anadolu Efes: 81

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından sezon başında açıklanan statüye göre; ligin sıralaması takımların başarıları esas alınarak aşağıdaki şekilde tescil edilir.

1. Dörtlü Final Şampiyonu: Anadolu Efes
2. Dörttü Final İkincisi: Darüşşafaka Basketbol
3. Dörtlü Final Üçüncüsü: Fenerbahçe Doğuş
4. Dörtlü Final Dördüncüsü: Banvit Basketbol
5. Play-Off’ta Dörtlü Final Şampiyonuna elenen takım: TED Rönesans Kolejliler
6. Play-Off’ta Dörtlü Final İkincisine elenen takım: Gelişim Koleji
7. Play-Off’ta Dörtlü Final Üçüncüsüne elenen takım: Pınar Karşıyaka
8. Play-Off’ta Dörtlü Final Dördüncüsüne elenen takım: Tofaş
9. Final Grubu Dokuzuncusu: İstanbul BBSK
10. Final Grubu Onuncusu: Muratbey Uşak Sportif
11 . Final Grubu On birincisi: Bahçeşehir Koleji
12. Final Grubu On İkincisi: Galatasaray

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...