Murat Şimşek: Sıralama Gibi Bir Endişemiz Yok

Basketbol Gençler Ligi takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un antrenörü Murat Şimşek sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Bu sezon ilk kez gerçekleşecek organizasyonda İBB’nin antrenörü olarak görev yapacak olan Şimşek önemli değerlendirmeler yaptı.

İşte Murat Şimşek’in açıklamaları;

“Şu an kadromuzda iki 1999 doğumlu ve dört 2000 doğumlu oyuncumuz var geri kalan oyuncularımız 2001 doğumlu. Bu oyuncular arasından A takımımıza oyuncu kazandırmak öncelikli hedefimiz olmakla beraber kendi altyapımızdan yetişen oyuncuların başka takımlarda ve liglerde de oynamasını hedefliyoruz. Sıralama gibi bir endişemiz yok. Kulübümüz bizler için çok rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. Kulüpte uzun süredir yer alan idari ve teknik ekibimiz bana ve oyuncularıma çok katkı sağlıyorlar. İlk olarak Süper Ligin bizim gibi İstanbul takımları D.İ Büyükçekmece ve Galatasaray genç takımları ile hazırlık maçları oynadık. İlk maçlarda oyuncularımızın bireysel eksiklerini maç ortamında da görerek gelişimleri için gereken düzenlemeleri uygulamaya koymaya başladık. Yıl boyunca odaklanacağımız konu maç kazanmaktan çok fundamental olarak oyuncuları ne kadar yukarı çekebiliriz ve bireysel gelişimlerinin yanına fiziksel gelişimlerini nasıl ekleriz olacaktır.”

Kaynak: basketfaul.com

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...