Mehmet Ali Işık: Çocuklar Kafasında Kurallarla Maça Çıkmamalı

İstanbul basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Ortaköy Basketbol’un kurucusu Mehmet Ali Işık sitemizin sorularını yanıtladı. 

Basketbol okullarının altyapılar için lokomotif olduğunu söyleyen Işık aynı zamanda kulübün gelecek yıllardaki hedeflerinden de bahsetti.

-Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Öncelikle Afrin’de savaş içinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin her bir personeline Allah sabır ve güç versin dileğinde buluyorum. 1996 yılında Manisa Soma’da başlayan bir basketbol hayatım var. 2002 yılından bu zamana kadar da antrenörlük yapmaktayım. Kısaca çalıştığım önemli kulüpler : Anadolu Efes Manisa İlk Adım Okulları İdareciliği ve Antrenörlüğü , Galatasaray SK Bayan Basketbol Altyapı Antrenörlüğü ve Florya Metin Oktay Tesislerideki Basketbol Okulu İdareciliği , Beşiktaş JK Bayan Basketbol Altyapı Antrenörlüğü, Ortaköy Basketbol Kulübü Başkanlığı ve Basketbol antrenörlüğü .

-2017 – 2018 sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalarınız ne durumda? Şu ana kadar geçen süreyle ilgili neler söylemek istersiniz?

2017 Ağustos ayında kurduğumuz çok yeni olan bir kulübümüz var. 6 ay gibi kısa bir sürede U 15, U14 ve U11 Kategorilerinde bayan takımlar kurmayı başardık. Zamanla daha güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum.

“HEDEFİMİZ A TAKIM SEVİYESİ”

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...