Küçük Erkeklerde Pamukspor, Süper Lig’de

İstanbul Küçük Erkeklerde Pamukspor bu sezon gösterdiği performansla gelecek yıl Süper Lig’de boy gösterme şansı elde etti.

2013 yılının Ağustos ayında Tansel Urcan Basketbol Akademi olarak Pamukspor Tesislerinde çalışmaya başladığımızda spor okulunda sporcu kalmamış, spor kulübünde ise 35 sporcu bulunmaktaydı. 2009 yılında Pamukspor ile yollarımız ayrıldığında spor okulu öğrenci sayısı 183, spor kulübündeki sporcu sayısı ise 78 idi. Bu arada küçüklerde 1 İstanbul Şampiyonluğu, 1 Türkiye üçüncülüğü, yıldızlarda ise 1 İstanbul üçüncülüğü, 1 Türkiye dördüncülüğüne imza atılmıştı.

Yapılacak iş belliydi ve kalan sporcu velileri ile bir araya gelerek toplantılar yaptık.
Kulübün başkanı, Pamukspor’u Pamukspor yapan ve bana basketbolu öğreten her zaman saygıyla hatırladığım Rıza Erverdi ise bu zor dönemde tek bir şey söylemişti bana, ‘ Yürü Tansel, şartlar ne olursa olsun arkandayım’
Ayrıca bu zor süreçte her zaman yanımda, arkamda, sağımda ve solumda olan gerçek dost, arkadaş, kardeş ve ağabey daha vardı. Onun sayesinde aşılamayacak, dayanılamayacak zorlukları geçtik ben ve ekibim. Maddi ve manevi hiçbir desteğini bizlerden eksik etmedi.

Yılmadık ve umutsuzluğa kapılmadık, Sercan Açıkel’inde ailemize katılmasıyla gücümüzü arttırdık ve çıtamızı yükselttik. Antrenmanların sayısı arttı, tatil yapmadık, hedefe kitlendik ve sonuç zaten bizlerin bildiği bir şeydi.
Kulüp sporcu sayımız iki buçuk yılda 85, spor okulu öğrencimiz ise 175’e yükseldi. Tansel Urcan Basketbol Akademi ile Pamukspor Kulübü birlikteliği meyvelerini vermeye başladı. Bizlere inanan ve güvenen veli ve sporcuların sayısı giderek artıyordu. Bir şeylerin doğru ve planlı olarak yapıldığını görüyordu artık herkes ve Pamukspor sesini duyurmaya başladı.

Artık sıra beklenen sportif başarının gelmesindeydi ve 2015-2016 sezonu bu başarının başlangıcı oldu.
Pamukspor Kulübü gençler ve yıldızlar kategorilerinde grup maçlarında başarılı olarak play off gruplarına yükseldi ve İstanbul altyapı liginde 16 takım arasına girdiler.

Küçük takımımız ise Coach Sercan Açıkel önderliğinde, velilerimizin inanılmaz fedakarlıkları ile büyük bir başarıya imza attı.

Küçüklerimiz grup maçlarında ilk üçe girerek play off grubuna kaldı. Play off grubunda ise oynanan maçlar sonunda ikinci olarak final grubuna kaldı. Final grubunda oynadığı maçlarda yine başarılı olan küçüklerimiz İstanbul altyapı liginde son dört takım arasına girerek 2016-2017 sezonunda Seri A’da oynamaya hak kazandı.

Pamukspor Kulübünün geleceği artık güvendedir. Aşağıdan gelen 2004-2005-2006 ve 2007 doğumlu sporcularımız ile çalışmalarımız aynı istek, hırs ve ekip çalışması ile devam etmektedir.

Sevgi ve Saygılarımla
Tansel URCAN
Kaynak: Basın Bülteni

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...