İstanbul’da U16 Yıldız Kızlar Final Grubu Başlıyor

İstanbul U-16 Yıldız Kızlar A Ligi ilk tur gruplarında heyecan geride kalırken, Final Grubu’nda yer alan takımlar belli oldu. 

İstanbul U-16 Yıldız Kızlar A Ligi ilk tur gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar Final Grubu’nda yer alma hakkı elde etti. Final grubu karşılaşmaları çift devreli lig usulüne göre oynanacak ve İstanbul’da ilk üç sırayı alan takımlar belirlenecek. Türkiye Şampiyonası’na gidecek takımlar ise çift maç üzerinden oynanacak eleme karşılaşmalarının ardından belli olacak.

İSTANBUL U16K A LİGİ FİNAL GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

A GRUBU

A Grubu’nda oynadığı 5 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılan Galatasaray ilk sırayı almayı başardı. Teşvikiye Akademi 3 galibiyet 2 yenilgi ile ikinci sırayı alırken, Bayrampaşa Sancak üçüncü sırayı alarak Final Grubu’na yükselen son takım oldu.

İSTANBUL U16K A LİGİ A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

B GRUBU

Beş takımdan oluşan B Grubu’nda ilk sırayı oynadığı 4 maçı da kazanan İstanbul Üniversitesi aldı. Tek yenilgisi bulunan Açı Gençlik Spor Kulübü ikinci sırayı alırken, Beşiktaş aldığı 2 galibiyet 2 yenilgi ile birlikte grubunu 3. sırada tamamaldı.

İSTANBUL U16K A LİGİ B GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

C GRUBU

İstanbul U-16 Yıldız Kızlar A Ligi C Grubu’nda Fenerbahçe 5’te 5 yaparak Final Grubu’na yükseldi. İstanbul Yıldızları Basketbol tek yenilgi ile ikinci sırayı alırken, İstanbul DSİ ise 3 galibiyet 2 yenilgi ile Final Grubu’na yükselen son takım oldu.

İSTANBUL U16K A LİGİ C GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...