İstanbul U16 Yıldız Kızlar Şampiyonu Galatasaray

İstanbul U16 Yıldız Kızlar A Ligi Grubu’nda final eşleşmesinde Emlak Konut’u geçmeyi başaran Galatasaray şampiyonluğa ulaştı.

14 Mart 2019 Perşembe günü Bayrampaşa Spor Salonu’nda oynanan final maçında rakibini 70-39 ile geçen Galatasaray mutlu sona ulaştı. Sarı-kırmızılı ekip ilk karşılaşmayı 69-52’lik skorla galip tamamlamıştı. Üçüncülük eşleşmesinde Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi’ni iki maçta da mağlup etmeyi başardı.

Normal sezonda grupta oynadığı 16 karşılaşmayı da kazanan Galatasaray yarı final eşleşmesinde İstanbul Üniversitesi’ne şans tanımamıştı. Emlak Konut Spor Kulübü ise normal sezonu üçüncü sırada tamamlarken yarı final serisinde Fenerbahçe’yi saf dışı bırakmıştı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Emlak Konut ve İstanbul Üniversitesi normal sezon maçlarının ardından direkt olarak Türkiye Şampiyonası’na gitme hakkı kazanmıştı. 

Grupta 5., 6., 7., ve 8. sırayı alan Beşiktaş, Allstars İstanbul, İstanbul DSİ ve Genç Paşabahçe ise Anadolu Şampiyonası’na katılma mücadelesi verdi. İstanbul DSİ engelini geçen Allstars İstanbul ile Genç Paşabahçe’ye şans tanımayan Beşiktaş arasında beşincilik için karşılaştı. Rakibine her iki maçta da üstünlük kuran siyah-beyazlılar sezonu 5. bitirerek Anadolu Şampiyonası biletini cebine koydu.

SIRALAMA

1- Galatasaray (Türkiye Şampiyonası)
2- Emlak Konut Spor Kulübü (Türkiye Şampiyonası)
3- Fenerbahçe (Türkiye Şampiyonası)
4- İstanbul Üniversitesi (Türkiye Şampiyonası)
5- Beşiktaş (Anadolu Şampiyonası)
6- Allstars İstanbul