Dinamo Spor Kulübü’nden Etik Dışı Transfer Tekliflerine Tepki

İstanbul basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Dinamo Spor Kulübü oyuncularına gelen etik olmayan transfer teklifleri üzerine bir açıklama yayınladı.

İşte kulüp tarafından yapılan açıklama;

2010 yılında kurulan spor kulübümüz ile 2011 sezonu itibaren hem İstanbul Altyapı Basketbol Ligine hem de özel basketbol turnuvalarına katılmaktayız. 8 yıllık spor kulübü geçmişimiz de en küçük yaştan en büyük yaşa kadar bütün sporcularımıza Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözü ile sporcu kişiliklerini oluşturmayı hedef aldık. Bu sezonda geçmişte olduğu gibi aramıza katılan yeni sporculara da aynı şekilde spor ahlakımızı anlatmayı ilk adım olarak belirledik. Tabiki de farkında olduğumuz diğer noktalarda var. Çocuklara spor ahlakını anlatabilmek için kulübümüzün de, çalışan antrenörlerimizin de ahlak bilincinde olmasıdır. Bizler, eğitimciler olarak spor ahlakını en ön plana alan bir spor kulübü ve spor kulübü çalışanlarıyız.

Maalesef dünya bazen toz pembe olmuyor. Bizler fanusta yaşayan kişiler değiliz. Hayatımıza her zaman doğru kişiler girmiyor. Son zamanlarda bütün antrenörlerin sporcularından şikayet ettiği ortak nokta “Bilgisayar Bağımlılığı ya da Sosyal Medya Bağımlılığı” olarak bilinmektedir. Ama bazı antrenörler bu şikayet ettikleri durumu kendi lehine çevirmeye çalışmaktadır.

BÜTÜN KULÜP VE ANTRENÖRLERİ BİRLİK OLMAYA DAVET EDİYORUZ