Burak Güner: Bilgisayar Satmıyoruz, Çocuk Yetiştiriyoruz

ÖZEL RÖPORTAJ – Basketbol Akademi Spor Kulübü kurucusu Burak Güner yaklaşan yeni sezon öncesinde sitemizin sorularını yanıtladı.

2006 yılından bu yana İstanbul basketbol altyapı liglerinde faaliyet gösteren BASK’ın kurucusu Burak Güner önemli değerlendirmelerde bulundu. Hedeflerinin büyük kulüplere oyuncu vermek olduğunu söyleyen Güner bu nedenle biraz seçici davrandıklarını belirtti.

***

Merhaba, öncelikle sizi tanımayanlar için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Burak Güner: Merhaba, ben Burak Güner. Uzun yıllar basketbol oynadıktan sonra eğitim sektöründe bir 10 yıl geçirdim. Ardından bir hayalim vardı; Basketbol okulu ve kulübü kurmak. 2006 yılında Basketbol Akademi Spor Kulübü’nü kurdum ve yaklaşık 11 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Basketbol Akademi Spor Kulübü bir “Basketbol Okulu” bazlı spor kulübüdür. İstanbul liglerinde ve diğer özel liglerde faaliyet göstermektedir. Çalışmaları 11 yıl boyunca Atakent ve Bahçelievler’de devam etti. Bu sene Atakent ve Bahçeşehir şubelerimizde devam ediyor. Yaklaşık 500’ün üzerinde sporcuyla faaliyet gösteren kulübümüz, çocuklarımızı en minik yaşlardan alıp büyük yaşlara kadar antrene etme üzerine kurulu bir sistemimiz var. Ayrıca kulübümüzün bir misyonu da doğal olarak basketbolcu yetiştirmektir. Geriye dönüp baktığımızda Anadolu Efes, Galatasaray, Beşiktaş gibi kulüplere hiç yadsınamayacak sayıda oyuncular verdik.

Etiketler:, ,
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...