Borusan Spor Kulübü’nden Sosyal Sorumluluk Projesi

İstanbul basketbol altyapı ligi takımlarından Borusan  Spor Kulübü yaklaşan sezon öncesinde düzenlediği sosyal sorumluluk projesi ile dikkat çekiyor.

Kulüp Yedikule Hayvan Barınağı’nın ziyaret ederek sahipsiz hayvanlara destek oldu. Borusan Spor Kulübü 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde bir turnuva düzenleyerek desteğini çoğaltmayı planlıyor.

Borusan Spor Kulübü antrenörü Ali Turan’ın paylaşımı şu şekilde;

Bugün Borusan Spor Kulübü minik ve küçük takım oyuncuları Kulübümüzün sosyal sorumluluk projesi olarak 100 kg köpek maması, 25 kg kedi maması ile Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.Yaklaşık 1 saat sahipsiz ve ihtiyaçları olan kedi ve köpekler ile vakit geçiren oyuncularımızın bu güzel canlılar ile vakit geçirmeleri görülmeye değerdi. Kulübümüz aldığı karar ile hazırlık maçı öncesi tüm veli ve oyuncularımız ile her on beş günde bir farklı barınakları ziyaret ederek evimizdeki küçük arkadaşlarımız kadar şanslı olmayan diğer hayvanları ziyaret etmeyi hedeflemektedir.

Ayrıca iki hafta sonra 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü vesilesi ile Borusan spor kulübü dahil gönüllü 3 kulüp ile birlikte dörtlü turnuva düzenleyerek bu sessiz ve çaresiz minik dostlarımızın ihtiyaçlarına dikkat çekmeyi ve bu amaç doğrultusunda hizmet etmeyi planlamaktadır.

Turnuva katılım şartları

* Katılan kulüplerin oyuncu başına 12 kg köpek, 3 kg kedi maması getirmeleri gerekmektedir.
* Maçları izleyecek izleyicilerin gelirinin köpek barınaklarına bağışlandığı tişörtlerden girişte 1 adet ( 25TL ) satın almaları gerekmektedir.

Tüm hayvan sever dostlarımızı maçlarımıza bekleriz.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...