Beşiktaş’ta Ayrılıklar Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta amatör şubelerdeki yatırımlarını gözden geçirme kararı alan Beşiktaş’ta basketbol altyapısındaki ayrılıklar devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Genç Erkek basketbol takımı antrenörü Polat Kaya görevinden ayrıldığını açıklarken, bir diğer isim ise Tolga Cengiz oldu. 2016-2017 sezonu başında Beşiktaş altyapısında göreve başlayan Cengiz U16 Yıldız Erkek ve U13 Küçük Erkek takımlarını çalıştırıyordu.

“GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM”

Tolga Cengiz kişisel Facebook hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bugün itibarı ile çok sevdiğim Beşiktaş JK camiası ve görevlerimden ayrılmış bulunmaktayım. Kulüp altyapısının içinde bulunduğu maddi sıkıntı ve tasarruf tedbirlerini atlatıp, önümüzdeki zamanlarda Türk sporuna önemli sporcular yetistireceğine inancım tamdır.

Bu bağlamda, bu büyük camiada bana görev veren tüm yöneticilerimize, geldiğim günden bu yana bana çok değerli hissettiren tüm antrenör kadromuza, kahrımızı çeken tüm salon personelimize, oyuncularıma ve velilerimize gönülden teşekkür ederim.

İlk geldiğim günden bu yana, oyuncularım çok iyi bileceklerdir, önce insanlık, dürüstlük ve doğruluk sonra basketbol öğretmek için çaba sarfettik. Özellikle henüz karakterleri yeni oluşan küçük oyuncularımıza bunun bir oyun olduğunu ama mücadele etmenin, birlik ve beraberlik göstermenin ve de zor şartlarda dik durmanın sadece sporun değil hayatın içeriği olduğunu iyi anlattığımızı düşünüyorum. Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerlerde görüşmek üzere….

Etiketler:,
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...