Arel Üniversitesi Büyükçekmece, İki Genç Oyuncuyu Kadrosuna Kattı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Arel Üniversitesi Büyükçekmece transfer çalışmaları kapsamında iki genç oyuncuyu kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz günlerde Arel Üniversitesi ile sponsorluk anlaşması imzalayan Büyükçekmece Basketbol transferde genç oyunculara yöneldi. Arel Üniversitesi Büyükçekmece son olarak Anadolu Efes forması giyen Arda Erdoğan ve Fenerbahçe forması giyen Cengizhan İvedi ile sözleşme imzaladı.

BASKETBOL GENÇLER LİGİ’NDE BOY GÖSTERDİLER

Geçtiğimiz sezon Basketbol Gençler Ligi’nde şampiyon olan Anadolu Efes kadrosunda yer alan Arda Erdoğan toplam 25 maça çıkarken 14.5 sayı 4.4 ribaund 4 asist ortalamaları yakaladı. Son olarak U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda boy gösteren 1999 doğumlu oyun kurucu 7 maçta 13.1 dakika 3.9 sayı 1.1 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Fenerbahçe altyapısında forma giyen Cengizhan İvedi ise Basketbol Gençler Ligi’nde 32 maçta forma giyerken 14.2 sayı 7.6 ribaund ortalamaları ile oynadı. 1999 doğumlu pota altı oyuncusu aynı zamanda Basketbol Gençler Ligi’nde sezonun en iyi beşinde kendisine yer bulmuştu.