Anadolu Efes Haftayı 2’de 2 İle Kapattı

İstanbul basketbol altyapı liglerinde Anadolu Efes sekizinci haftayı U-14 ve U-16 kategorilerinde oynadığı maçlarla geride bıraktı.

24 Kasım Cuma günü Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaların ilkinde saat 17.30’da Anadolu Efes, İstanbulspor ile karşı karşıya geldi. İstanbul U-14 Küçük Erkekler A Ligi mücadelesinde Anadolu Efes rakibini 87-90’lık skorla geçerek gruptaki 3. maçından da galibiyetle ayrıldı. İstanbulspor ise 4. yenilgisini aldı.

İstanbul U14 Küçük Erkekler AA Ligi gruplarında ilk 6 sırayı alan takımlar Final Gruplarında mücadele etme hakkı elde eder. Geri kalan takımlar ise Klasman Gruplarını oluşturur.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL U14E AA LİGİ A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

U16 ERKEKLERDE DE GALİP

İstanbul U16 Yıldız Erkekler AA Ligi A Grubu 8. hafta müsabakasında ise Anadolu Efes, İstanbul Basket ile karşı karşıya geldi.  Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 90-43’lük skorla geçen lacivert-beyazlılar yedinci galibiyetini aldı. İstanbul Basket ise toplamda 6. yenilgisini alarak salondan ayrıldı.

İstanbul U16 Yıldız Erkekler AA Ligi ilk tur karşılaşmaları tek devreli lig usulüne göre oynanır. Gruplarında ilk beş sırayı alan takımlar Final Grubu’na yükselir. Diğer takımalr ise Klasman Grubunda mücadele eder. Final Grubu’nda oynanan karşılaşmaların ardından İstanbul’da ilk üçe giren takımlar belli olur.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL U16E AA LİGİ A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...