Uni Altyapı Ligi’nde geçtiğimiz haftanın sonuçları

UniBasket’in öncülüğünde düzenlenen ve büyük bir heyecana sahne olan Uni Altyapı Ligi’nde geçtiğimiz hafta sonu yine birbirinden zevkli maçlara sahne oldu.

ELİT AKADEMİ (U16): 24 – AKADEMİ İSTANBUL (U16): 49

İlk iki maçını kazanan Elit Akademi, Akademi İstanbul karşısında salondan 49-24’lük skorla mağlup ayrılarak gruptaki ilk yenilgisini aldı. Akademi İstanbul ise ilk maçından galibiyetle ayrılarak gruba iyi bir başlangıç yapmayı başardı.

U16 KATEGORİSİ PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

BEYLERBEYİ (U12): 21 – PAŞABAHÇE (U12): 29

U12 Beyaz Grupta üçüncü maçına çıkan Paşabahçe, Beylerbeyi’ni  29-21’lik skorla mağlup ederek ikinci galibiyetini elde etti ve ilk sıraya çıktı. Beylerbeyi ise iki maç sonunda henüz galibiyet elde edemedi. Grupta Akademi İstanbul ve FESA 2’de 2 yapan takımlar olarak göze çarpıyor.

U12 KATEGORİSİ B / BEYAZ GRUP PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TURUNCU (U13): 25 – DİNAMO (U13): 27

U13 Sarı Grupta ilk iki maçını kazanan UniBasket Turuncu, Dinamo ile karşı karşıya geldi. Rakibini 27-25’lik skorla mağlup eden Dinamo üçüncü maçında 2. galibiyetini elde ederek maç fazlasıyla zirveye yükseldi.

Bu grupta Beylerbeyi ve Anka yenilgisiz takımlar olarak göze çarpıyor.

U13 KATEGORİSİ B / SARI GRUP PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

MAVİ YILDIZ (U14): 43 – BASKETBOLUN YILDIZLARI (U14): 40

U14 Kategorisinde ilk hafta maçlarını kazanan iki takımın mücadelesinde gülen taraf Mavi Yıldız oldu. Rakibini çekişmeli bir maçın ardından 43-40’lık skorla mağlup eden Mavi Yıldız ikinci maçını da kazanarak zirveye oturdu. Basketbolun Yıldızları ise ikinci maçında ilk yenilgisiyle tanışmış oldu.

U14 KATEGORİSİ PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

ualsonucU

 

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...