Ümitler Ligi Projesi Hayata Geçiyor

Türkiye Basketbol Federasyonu geride bıraktığımız sezonda uygulamaya konan Basketbol Gençler Ligi’nin yanına Ümitler Ligi’ni eklemeye hazırlanıyor.

2018 – 2019 sezonu öncesinde hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Türkiye Basketbol Federasyonu altyapılardan yetişen oyunculara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. 2017 – 2018 sezonun Basketbol Gençler Ligi uygulamasını devreye sokarak oyuncuların daha fazla süre almasını ve kaliteli maç yapmasını sağlayan TBF yeni sezonda bir üst yaş grubunu da kapsayacak şekilde Ümitler Ligi projesini hayata geçirecek.

A TAKIM ÖNCESİ ÇÖZÜM

Altyapı macerasını tamamlayan 19-20-21 yaş grubundaki basketbolculara yönelik olacak olan ligin temel hedefi A Takıma geçiş sürecindeki oyuncuların kaliteli maç yapmasını sağlamak olacak. Uzun süredir tartışılan Ümitler Ligi projesinin genç oyuncuların A Takıma geçiş sürecinde yaşadığı sıkıntılar noktasında önemli bir çözüm olacağı düşünülüyor.

Ümitler Ligi ile ilgili olarak detayların ilerleyen günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklanması bekleniyor.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...