UBA International Istanbul Showcase’den ABD’ye Oyuncu Akını

NCAA onaylı UBA International Istanbul Showcase 2017’de başarılı olan birçok oyuncu eğitim ve basketbol hayatlarını ABD’de devam ettirmeye hazırlanıyor.

Bugüne kadar Avrupa’da farklı ülkelerde yoğunlaşan oyuncu taramaları UBA International’ın çalışmaları aracılığıyla artık Türkiye’de de sürekli hale geldi. Dolayısıyla bu seçmelerde kendilerini ispatlayan sporcular ABD’deki lise veya üniversitelerde basketbol bursuyla hem sportif kariyerlerini hem de eğitim hayatlarını bir arada sürdürme ve yabancı dil öğrenme şansını yakalayabiliyor.

İşte NCAA onaylı İstanbul Showcase 2017’de ABD hayalini gerçeğe dönüştüren isimler;

MURAT MERİÇ KUNTKER

NCAA onaylı İstanbul Showcase 2017’ye katılan Murat Meriç Kuntker ABD hayalini gerçeğe dönüştüren oyuncular arasında yer aldı. 2003 doğumlu ve 1.79 metre boyundaki milli oyuncu, 29-30 Nisan’da düzenlenen seçmelerde sergilediği performansla ABD’den burs kazandı. Genç oyuncu eğitim hayatına ve basketbol kariyerine Wichita, Kansas’ta devam edecek

ATIK KOSHI

Hem Priştine’de düzenlenen Showcase’e hem de NCAA onaylı İstanbul Showcase 2017’ye katılan Atik Koshi de ABD hayalini gerçeğe dönüştüren oyuncular arasında yer aldı. 1999 doğumlu ve 1.88 metre boyundaki genç oyuncu, 29-30 Nisan’da düzenlenen seçmelerde sergilediği performansla ABD’den burs kazandı. Genç oyuncu eğitim hayatına ve basketbol kariyerine Indianapolis, ABD’de devam edecek

ALKAN ÖZUSUĞ

NCAA onaylı İstanbul Showcase 2017’ye katılan Alkan Özusuğ da ABD hayalini gerçeğe dönüştüren oyuncular arasında yer aldı. 1999 doğumlu ve 1.96 metre boyunda Demir İnşaat Büyükçekmece takımının altyapısındaki genç oyuncu, 29-30 Nisan’da düzenlenen seçmelerde sergilediği performansla ABD’den burs kazandı. Genç oyuncu eğitim hayatına ve basketbol kariyerine Kansas’taki Life Prep Academy’de devam edecek.

MEHMET ULUS

Suadiye Basketbol kulübünde oynayan Mehmet Ulus da ABD hayalini gerçeğe dönüştüren oyuncular arasında yer aldı. 2000 doğumlu genç oyuncu, UBA International danışmanlığıyla ABD’den burs kazandı. Genç oyuncu eğitim hayatına ve basketbol kariyerine Kansas’taki Life Prep Academy’de devam edecek.

EFE FAYDACI

NCAA onaylı İstanbul Showcase 2017’ye katılan Efe Faydacı da ABD hayalini gerçeğe dönüştüren oyuncular arasında yer aldı. 2001 doğumlu ve 1.82 metre boyundaki milli oyuncu, UBA International’ın Antalya VIP Kampı’nda da yer aldıktan sonra 29-30 Nisan’da düzenlenen seçmelerde sergilediği performansla burs kazandı. Genç oyuncu eğitim hayatına ve basketbol kariyerine California – ABD’de devam edecek.

ANKARA SHOWCASE 2017’YE SAYILI GÜNLER KALDI

Bugüne kadar Türkiye’de NCAA Onaylı Showcase düzenlemeye tek yetkili UBA International’ın organizatörlüğünde, ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri Ankara Güneş Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek Ankara Showcase 2017’de genç basketbolcular bir kez daha ABD’de burs kazanmak için yeteneklerini sergileyecekler.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...