Sosyal Medya:

Haberler

U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda 2. Gün Geride Kaldı

22 – 30 Ağustos tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen FIBA U16 Avrupa Kız Basketbol Şampiyonası’nda ikinci gün tamamlandı.

İkinci gün müsabakalarında Rusya, İspanya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti gibi iddialı takımlar yoluna 2’de 2 ile devam ederken bazı takımlar zorlu maçlarda ilk galibiyetini almayı başardı.

İşte günün sonuçları ve turnuvada oynanacak maçların programı;

A GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Almanya 2 2 0 152 90 62 4
2 Fransa 2 1 1 158 95 63 3
3 Litvanya 2 1 1 117 121 -4 3
4 Danimarka 2 0 2 68 189 -121 2

 

22 Ağustos Perşembe

14.15 | Danimarka:39 – Almanya:92
21.00 | Fransa: 61 – Litvanya: 66

23 Ağustos Cuma

16.30 | Danimarka:29 – Fransa:97
18.45 | Almanya:60 – Litvanya:51

24 Ağustos Cumartesi

14.15 | Danimarka – Litvanya
21.00 | Almanya – Fransa

B GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Rusya 2 2 0 140 123 17 4
2 İtalya 2 1 1 127 120 7 3
3 Finlandiya 2 1 1 119 133 -14 3
4 Macaristan 2 0 2 129 139 -10 2

 

22 Ağustos Perşembe

14.15 | Macaristan:63 – Finlandiya:70
21.00 | İtalya: 57 – Rusya: 71

23 Ağustos Cuma

16.30 | Finlandiya:49 – İtalya:70
18.45 | Macaristan:66 – Rusya:69

24 Ağustos Cumartesi

14.15 | Finlandiya – Rusya
21.00 |İtalya – Macaristan

C GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 İspanya 2 2 0 154 67 87 4
2 Belçika 2 1 1 110 131 -21 3
3 Letonya 2 1 1 136 107 29 3
4 İsveç 2 0 2 64 159 -95 2

22 Ağustos Perşembe

16.30 | İspanya:71 – Belçika:43
18.45 | Letonya:76  – İsveç:40

23 Ağustos Cuma

14.15 | İsveç:24 – İspanya:83
21.00 | Letonya: 60 – Belçika: 67

24 Ağustos Cumartesi

16.30 | İsveç – Belçika
18.45 | İspanya – Letonya

D GRUBU

# Takım O G M Attığı Yediği AVR P
1 Çek Cumhuriyeti 2 2 0 117 89 28 4
2 Yunanistan 2 1 1 112 113 -1 3
3 Polonya 2 1 1 92 98 -6 3
4 Türkiye 2 0 2 94 115 -21 2

22 Ağustos Perşembe

16.30 | Çek Cumhuriyeti:59 – Polonya:42
18.45 | Türkiye:55 – Yunanistan:65

23 Ağustos Cuma

14.15 | Yunanistan:47 – Çek Cumhuriyeti:58
21.00 | Türkiye: 39 – Polonya: 50

24 Ağustos Cumartesi

16.30 | Yunanistan – Polonya
18.45 | Türkiye – Çek Cumhuriyeti

MAÇ PROGRAMI VE STATÜ

Grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanır.

SON 16 TURU

25 | A (1) – B (4)
26 | A (2) – B (3)
27 | A (3) – B (2)
28 | A (4) – B (1)
29 | C (1) – D (4)
30 | C (2) – D (3)
31 | C (3) – D (2)
32 | C (4) – D (1)

ÇEYREK FİNAL / 9-16 KLASMAN

33 | 25. Maçın Mağlubu – 30. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
34 | 26. Maçın Mağlubu – 29. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
35 | 27. Maçın Mağlubu – 32. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
36 |28. Maçın Mağlubu – 31. Maçın Mağlubu (9-16 Klasman)
37 | 25. Maçın Galibi – 30. Maçın Galibi (Çeyrek Final)
38 | 26. Maçın Galibi – 29. Maçın Galibi (Çeyrek Final)
39 | 27. Maçın Galibi – 32. Maçın Galibi (Çeyrek Final)
40 | 28. Maçın Galibi – 31. Maçın Galibi (Çeyrek Final)

YARI FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

41 | 33.  Maçın Mağlubu – 35. Maçın Mağlubu (13 – 16 Klasman)
42 | 34. Maçın Mağlubu – 36. Maçın Mağlubu (13 – 16 Klasman)
43 | 33.  Maçın Galibi – 35. Maçın Galibi (9-12 Klasman)
44 | 34. Maçın Galibi – 36. Maçın Galibi (9-12 Klasman)
45 | 37. Maçın Mağlubu – 39. Maçın Mağlubu (5-8 Klasman)
46 | 38. Maçın Mağlubu – 40. Maçın Mağlubu (5-8 Klasman)
47 | 37. Maçın Galibi – 39. Maçın Galibi (Yarı Final)
48 | 38. Maçın Galibi – 40. Maçın Galibi (Yarı Final)

FİNAL / KLASMAN MAÇLARI

49 | 41. Maçın Mağlubu – 42. Maçın Mağlubu (15 – 16)
50 | 41. Maçın Galibi – 42. Maçın Galibi (13 – 14)
51 | 43. Maçın Mağlubu – 44. Maçın Mağlubu (11-12)
52 | 43. Maçın Galibi – 44. Maçın Galibi (9-10)
53 | 45. Maçın Mağlubu – 46. Maçın Mağlubu (7-8)
54 | 45. Maçın Galibi – 46. Maçın Galibi (5-6)
55 | 47. Maçın Mağlubu – 48. Maçın Mağlubu (Üçüncülük)
56 | 47. Maçın Galibi – 48. Maçın Galibi (Final)

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler