U16 Erkeklerde Bursa’nın İki Takımı A – Türkiye Şampiyonası’nda

U16 Yıldız Erkekler A Seviye (7-8 Bölgeler) Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’nde mücadele eden iki Bursa ekibi Türkiye Şampiyonası biletini kaptı.

Bursa’da düzenlenen A Seviye (7-8 Bölgeler) Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’nde B Grubu’nda yer alan Osmangazi Belediye ile D Grubu’nda yer alan Bursa Yıldızları gruplarındaki ilk iki maçlarını kazanmayı başardı. Bu sonuçlarla beraber iki takımda gruplarını ilk iki sıra içerisinde bitirmeyi garantileyerek, A Seviye Türkiye Şampiyonası vizesini almış oldu.

Osmagazi Belediye gruptaki ilk maçında İstanbul ekibi Borusan Otomotiv’i 69-68, ikinci maçında ise bir diğer İstanbul temsilcisi Basketbol Akademi Spor Kulübü’nü 67-55 mağlup etti. Bursa Yıldızları ise ilk maçında İstanbul Marmara’yı 79-70 ile geçerken, ikinci maçında Başkent Basketbol’u 87-39’luk skorla mağlup etti.

İzmir ekibi gruptaki son maçında şampiyonayı garantileyen bir diğer ekip olan Kasımpaşa Erok ile liderlik için karşı karşıya gelecek. U16 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası 15-20 Mayıs 2017 tarihlerinde Konya’da gerçekleştirilecek.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...