U14 Kızlarda Türkiye Üçüncüsü Çankaya Üniversitesi

Isparta’da gerçekleştirilmekte olan U14 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası üçüncülük mücadelesinde İstanbul Üniversitesi ile Çankaya Üniversitesi karşılaştı.

17 Haziran Cumartesi günü Işıkkent Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 66-44’lük skorla geçen Çankaya Üniversitesi sezonu Türkiye üçüncüsü olarak tamamladı. İstanbul Üniversitesi ise Türkiye dördüncüsü olarak salondan ayrıldı.

Müsabakanın ilk çeyreğini 16-8 önde tamamlayan Ankara ekibi devreye ise 27-19’luk skorla önde girdi. İkinci yarıda rakibine şans tanımayan Çankaya Üniversitesi özellikle son çeyrekteki performansıyla müsabakadan 66-44 galip ayrılmayı başardı.

Çankaya Üniversitesi’nde 16 sayı 15 ribaund 6 asist ile oynayan Mariya Melek Taşer, 15 sayı 8 ribaund 6 top çalma ile oynayan Eda Aktaş ve 13 sayı 8 ribaund 6 asist ile oynayan Elif Berfin Baran galibiyette öne çıkan isimler oldu.

İstanbul Üniversitesi’nde 10 sayı 8 ribaund ile oynayan Ayşenaz Kurtuldum çift haneli sayılara ulaşan tek isim olurken, Helin Hacıahmetoğlu 9 sayı ve Melisa Ece İkizceli 8 sayı 3 ribaund 3 asist ile oynadı.