U14 Erkeklerde Çankaya Üniversitesi Çeyrek Finale Yükseldi

Kocaeli’de düzenlenen U14 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası TOP 16 mücadelesinde Çankaya Üniversitesi ile Hitit Ekstrem karşı karşıya geldi.

18 Haziran Pazar günü Kocaeli Derince Spor Salonu’nda iki Ankara ekibi arasında oynanan müsabakada galip gelen taraf 72-45’lik skorla Çankaya Üniversitesi oldu. Hitit Ekstrem ise sezonu burada noktaladı.

Karşılaşmaya etkili başlayan Çankaya Üniversitesi ilk çeyreği 23-8 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Hitit Ekstrem oyunu dengelese de devreye 32-21’lik skorla Çankaya Üniversitesi önde girdi. İkinci yarıda oyundaki kontrolünü bırakmayan Çankaya Üniversitesi farkı açarak müsabakadan 72-45’lik skorla galip ayrıldı.

Çankaya Üniversitesi’nde Bayram Gökay Bilici 14 sayı 16 ribaund 6 asist 4 top çalma ile öne çıkarken, Mehmet Yakar 16 sayı 3 asist 3 top çalma ve Murat Osman Dere 11 sayı 6 ribaund 3 asist 4 top çalma ile oynadı.

Hitit Ekstrem’de 10 sayı 8 ribaund ile oynayan Eren Yılmaz Çınar dışında çift haneli sayılara ulaşan isim çıkmazken, Doğu Saral 8 sayı 6 ribaund ve Berkin Doğan Kocatürk 8 sayı ile oynadı.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...