U14 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Finalin Adı Belli Oldu

Kocaeli’de düzenlenen U14 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda yarı final maçları geride kalırken, finale yükselen iki takım belli oldu.

19 Haziran Pazartesi günü Kocaeli Derince Spor Salonu’nda ilk yarı final mücadelesinde Antalya Osmanlı ile Darüşşafaka Doğuş karşılaştı. Oyunun ilk yarısında yakaladığı üstünlüğü maç sonuna taşımayı başaran Darüşşafaka Doğuş mücadeleden 75-66’lık skorla galip ayrılarak finale yükseldi. Antalya Osmanlı Gençlik ise Anadolu Efes ile üçüncülük mücadelesi verecek.

Darüşşafaka Doğuş’ta 19 sayı 7 ribaund 3 asist ile oynayan Hasan Efe Uzun, 15 sayı 13 ribaund ile oynayan Talha Cem Üner, 11 sayı 7 ribaund 3 asist ile oynayan Acar Şen ve 10 sayı 4 asist 7 top çalma ile oynayan Said Emre Yosmaoğlu öne çıkan isimler oldu.

Antalya Osmanlı Gençlik’te 28 sayı 8 ribaund ile oynayan Hakan Alkan, 12 sayı 7 ribaund ile oynayan Deniz Yaman Denizci ve 10 sayı 3 ribaund ile oynayan Yavuz Selim Osmanlı‘nın performansları yeterli olmadı.

DİĞER FİNALİST FENERBAHÇE

19 Haziran Pazartesi günü Kocaeli Derince Spor Salonu’nda diğer yarı final mücadelesinde Fenerbahçe ile Anadolu Efes karşılaştı. Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan mücadele sonucunda rakibini 69-64’lük skorla geçen Fenerbahçe finalde Darüşşafaka Doğuş’un rakibi oldu.

Fenerbahçe’de 18 sayı 5 ribaund 3 asist 3 top çalma ile oynayan Berkay Yılmaz, 15 sayı 3 asist ile oynayan Kerem Gürses ve 8 sayı 7 ribaund ile oynayan Sinan Bayegan öne çıkan isimler oldu.

Anadolu Efes’te 16 sayı 14 ribaund ile oynayan Koralp Türk, 12 sayı 4 ribaund 3 asist ile oynayan Zeki Akant Es ve 11 sayı ile oynayan Yusuf Eren Akbıyık yenilgiye engel olamadı.

U14 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası final karşılaşması 21 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 17.00’de Kocaeli Derince Spor Salonu’nda oynanacak.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...